eur:
409.43
usd:
375.86
bux:
74581.34
2024. november 5. kedd Imre
Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter a közösségi élet újraindításáért felelős operatív törzs ülését követően tartott sajtótájékoztatón a Miniszterelnökség Kossuth téri épületében 2021. június 29-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Jövőre 4,4 milliárd forintot fordít a tehetségprogramra a kormány

Ennek részeként adott ösztöndíjjal tanulhat számos diák a világ legjobb egyetemein.

Csak jövőre 4,4 milliárd forintot fordít a Nemzeti Tehetség Programra a kormány - közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter kedden a balatonfüredi Infotér Konferencián. Novák Katalin kiemelte, a program része a Stipendium Peregrinum ösztöndíj, amelynek köszönhetően majdnem ötven diák tanulhat a világ legjobb egyetemein. A programban nemcsak a tandíjat, hanem minden egyéb felmerülő költséget is finanszíroz a kormány.

Kitért arra is, a koronavírus-járvány kezelése bebizonyította, hogy az emberek képesek alkalmazkodni a kihívásokhoz, legyen szó például a digitális oktatásról vagy a munkáról. "Azt hiszem, hogy ez az egyik, amire a leginkább büszkék lehetünk, hogy a magyar emberek megértették azt, hogy muszáj dolgozni (...) és dolgoztak is." Ez az egyik oka annak, hogy megerősödve kerülhetett ki az ország a válsághelyzetből - tette hozzá.

Ugyanakkor a kormány is mindent megtett a munkahelyek megmentéséért - hangsúlyozta a miniszter, hozzátéve, hogy továbbra is mindent meg kell tenni a munkaerőpiac rugalmasabbá tételéért.

"Tehát összességében büszkék lehetünk arra, hogy a tehetséget, a kreativitást használva, szorgalmasan, sok munkával, jó döntések mentén és jó alkalmazkodóképességgel tudtunk ebből a másfél éves időszakból kijönni" - fogalmazott Novák Katalin.

Szólt arról is, hogy a technológia, a digitalizáció a családok számára is jelentős mozgástérbővülést jelent, ugyanakkor az innovációknak nem a család alapfogalmait kell megújítaniuk, hanem az ellenállóképességüket kell növelniük.

Címlapról ajánljuk

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×