eur:
404.27
usd:
358.12
bux:
0
2025. május 1. csütörtök Fülöp, Jakab
Az augusztustól Neumann János Egyetem néven működő korábbi Pallasz Athéné Egyetem főépülete Kecskeméten 2017. augusztus 1-jén.
Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

Nem indul a jövőben tanítóképzés Kecskeméten

Több évtized után megszűnt a tanítóképzés Kecskeméten, miután a református egyház tavaly átvette a helyi Neumann János Egyetem (korábban Kecskeméti Főiskola) Pedagógusképző Karát, ami így a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) szervezetébe olvadt.

A KRE weboldalán található tájékoztató szerint – amit az egyik helyi hírportál, a hirosveny.hu szúrt ki elsőként – tanítóképzési alapszakra már csak Budapesten és Nagykőrösön lehet jelentkezni, Kecskeméten az óvodapedagógusi, csecsemő- kisgyermeknevelői és közösségszervezői szakok maradtak – tudósít a Népszava.

A kecskeméti tanítóképzés nagy múltra tekintett vissza: a református egyház 1918-ban alapította meg a Református Tanítóképző Intézetet, amelyből 1986-ban – akkor már állami fenntartásban – létrejött a Tanítóképző Főiskola. Az intézményt 2000. januárjában integrálták a Kecskeméti Főiskolába, ami 2016. júliusában olvadt össze a Szolnoki Főiskolával, így jött létre az alapítványi fenntartású Neumann János Egyetem.

A lapnak nyilatkozó Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke szerint nem meglepő, hogy a Neumann egyetemet fenntartó, Matolcsy György jegybankelnökhöz köthető alapítvány viszonylag gyorsan „megszabadult” a Pedagógusképző Kartól, az ugyanis kevéssé vág az alapítvány profiljába. Attól ugyanakkor nem tart, hogy a térség tanítóképzés nélkül maradna: Nagykőrös alig fél órára van Kecskeméttől, és a megyében más településen, Baján is van tanítóképzés.

Totyik Tamást inkább az aggasztja, hogy a hazai pedagógusképzés egyre nagyobb része szakad el az állami oktatástól és kerül az egyházakhoz. Valamint azt is problémának tartja, hogy az átszervezésekkel a pedagógusképzés keretszámai nem változtak, és az sem várható, hogy vonzóbb lesz a pálya.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Környezeti fenntarthatóság: nagyon kevés cél teljesül, a gazdag országoknak is komoly hiányosságaik vannak

Hiába a növekvő GDP és a globalizáció, ezek előnyei sem elegendőek a tartós fenntartható fejlődéshez, a városiasodás pedig tovább rontja a helyzetet – állapítja meg a Budapesti Corvinus Egyetem és a HUN-REN KRTK új kutatása. A tanulmány egyik szerzője, Harangozó Gábor az InfoRádióban elmondta: Magyarország a legjobban teljesítő országok közé tartozik a fenntartható fejlődés végrehajtásában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.05. hétfő, 18:00
Szécsényi Bálint
az Equilor Befektetési Zrt.  elnök-vezérigazgatója
Szépen teljesítenek az amerikai tőzsdék

Szépen teljesítenek az amerikai tőzsdék

Erősödésben vannak az amerikai tőzsdék, a Meta és a Microsoft pozitív hangvételű gyorsjelentései feljebb húzták az indexeket is. A vámháború árnyékában továbbra is kérdéses, meddig tart ki a jó hangulat, a kereskedők közelről figyelik a tárgyalásokkal kapcsolatos bejelentéseket és a gazdasági adatokat. A mai piaczárást követően többek között az Amazon és az Apple is közzéteszi legfrissebb gyorsjelentését, a két vállalat által küldött üzeneteknek nagy jelentősége lesz a mostani bizonytalan piaci helyzetben.  Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×