A Fidesz alelnökének megfogalmazása szerint az egyik legfontosabb kérdés, hogy kik vezetik a településeinket, városainkat, hiszen az arra alkalmas személyek révén lehet építkezés és gyarapodás. Mint mondta, a Fidesz–KDNP jelöltjei győzelmük esetén – a kormányon kívül – nemcsak a rájuk szavazó kormánypárti, hanem minden egyes választópolgárral szövetséget szeretnének kötni, mert csak egy település szintű összefogás jelenti azt, hogy boldogul-e a mindennapokban. Ezzel a céllal futottak neki a választásnak, ellenben az ellenzékkel, amely csak "háborút akart hirdetni a megszerezhető pozíciókért".
Kósa Lajos kitért arra is, hogy nagyobb volt a választási kedv, mint a 2019-es EP-választáson és a 2014-es önkormányzati választáson, amit a kisebb települések nagyobb aktivitásának köszönheti. Szerinte abszolúte legitim volt mind a nemzetiségi, mind az önkormányzati választás, amelyek rendben lezajlottak.
Végezetül megjegyezte,
ma Magyarországon a demokráciát ünnepelték a választók.
Szerinte mindig öröm, hogyha minél többen kívánják kifejezni, hogy szerintük kiknek kellene vezetnie a településeket.
Kósa a virtuális valóság és a nagyvárosok viszonyáról
Az InfoRádióban elmondta, nem tudja megmondani, kinek kedvez a magas részvétel, de az biztos, hogy az emberekről szól a demokrácia.
Megállapította, a nagyvárosokban hasonló volt a részvétel, mint tavasszal az EP-választáskor, a kisebb településeken magasabb.
Úgy látja, az országos botrányok a nagyobb városok szavazóit érdekelhette, sem Borkai Zsolt esete, sem a kispesti szocialista botrány nem hat egy kistelepülésen, "a virtuális valóság" jobban hat a nagyvárosokban.