eur:
411.34
usd:
395.2
bux:
79357.48
2024. november 22. péntek Cecília
Pálffy Ilona, a Nemzeti Választási Iroda elnöke a szavazólapok mintáit mutatja a május 26-i európai parlamenti választás szavazólapjainak gyártásáról tartott sajtótájékoztatón az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt. budapesti nyomdájában 2019. május 10-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

EP-választás: nem tolonganak a pártok, hogy bejelentsék delegáltjaikat

Két nappal a határidő lejárta előtt mindössze közel négyezer delegáltat jelentettek be a szavazatszámláló bizottságokba a május 26-ai európai parlamenti (EP-) választáson listát állító jelölőszervezetek - derült ki a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szerdán közzétett adataiból.

Az EP-választáson kilenc lista indul, így a pártok a szavazatszámláló bizottságokba összesen mintegy 185 ezer delegáltat jelenthetnek be május 17-én 16 óráig.

A legtöbb delegáltat a Fidesz-KDNP jelentette be, összesen 3105-öt. Az MSZP-Párbeszéd 556-ot, a Demokratikus Koalíció 202-t, a Jobbik Magyarországért Mozgalom 84-et, a Mi Hazánk Mozgalom 23-at, az LMP kilencet, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt ötöt, a Magyar Munkáspárt egyet. A nyilvántartás szerint a Momentum Mozgalom egy szavazóköri megbízottat sem jelentett be eddig.

Az EP-választáson

a szavazatszámláló bizottságokba - országosan 10 277 bizottságba - és az egy szavazókörös településeken a helyi választási bizottságokba két-két tagot küldhetnek a listát állító pártok.

A közösen listát állító pártok közösen küldhetnek két-két tagot a bizottságba.

Ha a pártok delegálnak tagot a választási szervekbe, saját megbízottjaikon keresztül győződhetnek meg a választás tisztaságáról, ellenőrizhetik, és részt vehetnek az esetleges vitás kérdések eldöntésében. Az EP-választás hivatalos eredményét a szavazatszámláló bizottságok által kiállított jegyzőkönyvek alapján állapítja meg az NVB. Így a választáson induló valamennyi párt a delegáltjain keresztül közvetlenül követheti az eredmény megállapítását.

Címlapról ajánljuk
Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.

Aki fittyet hány a hóhányásra, csúnyán megjárhatja

A hirtelen jött hideg és hóesés nem csak az autósokat, a tömegközlekedőket, de a gyalogosokat is próbára teszi. Az ingatlantulajdonosoknak pedig fokozott figyelmet kell fordítaniuk a környezetükre, hiszen a havas vagy jeges járdák csúszásmentesítése az ő feladatuk, jogi felelősség terhelhetik őket, ha valaki elesik és megsérül.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×