eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Nyitókép: Pixabay.com

A házasság és a gyerekvállalás másfajta elköteleződést jelent

A statisztikák szerint egy gyermek ötéves korára a házasságban élő szülők nagyobb arányban maradnak együtt, mint az el nem kötelezettek - mondta el az InfoRádió Családi hét című magazinműsorában Andrek Andrea pszichológus.

Az a generáció, amely most készül házasságot kötni, javarészt olyan mintákat látott maga körül, amiket nem feltétlenül szeretne magáénak tudni; és ez sokféleképpen mutatkozik meg - vélekedett az InfoRádió Családi hét című magazinműsorában Andrek Andrea pszichológus.

"Akár úgy is, hogy elvált szülők gyereke, és ezért egész biztos abban, hogy házastársával együtt neveli fel a gyermekét, tehát így ellentétes mintát választ, de láthatjuk azt is, hogy a saját élményei miatt bizalmatlanság van benne a házasság intézménye felé" - vázolta Andrek.

Hogy egy közös gyermek vállalása nem nagyobb elköteleződés-e, mint a "holtomiglan-holtodiglan", arról azt mondta, a vizsgálatok szerint a kettő másfajta elköteleződést jelent.

"A házasságban a párkapcsolat van a fókuszban, a gyermekvállalásnál viszont egy külső fókuszra mondanak igent. Kutatások bizonyítják, hogy a magzathoz való odafordulás mértéke szignifikánsan erősebb abban az esetben, ha van már papír a háttérben. Tehát

a házasságban élők intenzívebben fordulnak oda a még meg nem született gyermekükhöz.

Ez egy elgondolkodtató adat. Az lehet ennek a hátterében, hogy

akiknél nem történt meg ez az elköteleződés, azoknál a várandósság ideje alatt felmerül az a kérdés, hogy kellően biztonságban vannak-e."

Hosszú távon Andrek Andrea szerint lényegesen sérülékenyebbek azok a párkapcsolatok, amelyekben nincs házasságkötés.

"A gyermek születését követő ötödik évben nagyobb valószínűséggel vannak együtt azok a párok, akik addig házasságban éltek" - mutatott rá egy újabb európai kutatási adatra a szakember. A gyerek születését követő időszak egy normatív krízis, nagy megpróbáltatás a párok számára, és hosszú távon törékenyebbek azok a kapcsolatok, ahol nem történt házasságkötés - magyarázta Andrek Andrea.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×