eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 6. szombat Csaba
Gondok a hazai nyelvoktatásban
Nyitókép: Pixabay.com

Nagy változás a nyelvvizsgáknál

Az idén 60 ezerrel kevesebben mentek nyelvvizsgára a 2008-ban mért 174 ezres létszámmal szemben.

Légrádi Tamás, a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének alelnöke az ATV Start műsorában elmondta, ennek oka részben demográfiai, részben pedig az, hogy eddig nem volt feltétele a főiskolai, egyetemi felvételinek a nyelvvizsga megléte. 2020-tól viszont már kötelező lesz, így emelkedés várható. Az új rendelet komoly problémát jelent azok számára, akiknek nincs módjuk megszerezni a nyelvvizsgát, mert ők nem jelentkezhetnek felsőoktatási intézménybe.

Egy kutatás során kiderült, hogy az iskolákban megfelelő mennyiségű óraszám áll rendelkezésre a nyelvtanuláshoz, tehát a gond az oktatás módszerével van. Légrádi szerint is a hatékonysággal lehet a probléma, különösen a kistelepüléseken. A legfontosabb szerepe a nyelvtanárnak van. Vannak a közoktatásban kiváló nyelvtanárok, állapította meg az alelnök, többen azonban szélmalomharcot folytatnak.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Moszkvában: „azt akarta megtudni, merre van a békéhez vezető legrövidebb út”

Európának a béke a legfontosabb. A magyar EU-elnökség a következő félévet – az akkor végzendő munkát – békemissziónak tekinti - hangsúlyozta Orbán Viktor kormányfő a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel közös sajtótájékoztatóján pénteken Moszkvában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Ukrajna újjáépítésének és stabilizációjának sikere szorosan összefonódik a nemzetközi támogatás és a helyi reformok hatékonyságával. Az országnak stratégiai lépéseket kell tennie a gazdasági diverzifikáció, a humán tőke fejlesztése és az infrastrukturális modernizáció terén, hogy hosszú távú fenntartható fejlődést érjen el – vélik el a Centre for European Policy Studies kutatói, akiknek friss jelentése szerint a további nemzetközi, főként piaci befektetések legkomolyabb visszatartó ereje nem a háború, hanem a szükséges politikai reformok végrehajtása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×