eur:
411.28
usd:
395.09
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Jaguárikrek születtek a Nyíregyházi Állatparkban

Jaguárikrek születtek a Nyíregyházi Állatparkban

Egy hónapja születtek meg az egymásra egyáltalán nem hasonlító jaguárikrek, akiket a napokban be is mutattak.

Két nőstény jaguárkölyök született a Nyíregyházi Állatparkban. Az egyik fekete, de enyhén foltos, a másik sárga és foltos, mert a szüleik is különbözőek voltak. A Franciaországból, az Európai Fajmegőrzési Program keretében érkezett tenyészpár hároméves nőstény tagja fekete, míg a négyéves hím sárga bundájú; az anyának a mostani volt az első ellése.

Jaguárikrek születtek a Nyíregyházi Állatparkban

Garamvölgyi László, a Nyíregyházi Állatpark állatorvosa az InfoRádiónak elmondta, a most született kicsik elől elzárták az apát, mivel a ragadozóknál a hím veszélyes lehet a kicsikre, így az utódgondozás csak a nőstényre hárul.

A jaguárok az élőhelyük pusztulása miatt a veszélyeztetett fajokhoz tartoznak, ezért még nagyobb szerepe van a fogságban születő jaguároknak, hogy a fogságban élő populáció száma legalább állandó legyen vagy növekedjen. "Ez a két kicsi is azt mutatja, hogy a jaguárok nálunk jól érzik magukat, és az elmúlt években sem volt szokatlan, ha kis jaguárok születtek itt – tette hozzá Garamvölgyi László.

A jaguár Közép- és Dél-Amerika csúcsragadozója, elsősorban esőerdőkben él, de más területeken is előfordulhat. Harapása igen erős, így élőhelyén a teknősök, a tapírok vagy akár a kajmánok elejtése sem jelent neki problémát. 

A fajmegőrzési program lényege, hogy európai szinten koordinálják az egyes fajokhoz tartozó állatok elhelyezését különböző állatkertekben, így kerülhetők el, hogy közeli genetikai állományú állatok egymással szaporodjanak. Ezért ezek nem beltenyésztett, hanem jó genetikai értékű állatok. Ha a kicsik felnőnek, idővel elkerülhetnek külföldi állatkertekbe, ahogy a szüleik is külföldről érkeztek Nyíregyházára - mondta az állatpark állatorvosa.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×