A Magyar Tudományos Akadémia vezető tisztségviselőit – köztük Lovász László elnököt – újabb három évre megválasztotta az MTA közgyűlése. A korábbiak mellett egy új alelnököt is választottak: Bokor József természettudományi alelnök került a leköszönő Szász Domokos helyére. Megerősítették tisztségében Török Ádám főtitkárt és Barnabás Beáta főtitkárhelyettest is.
Lovász László azt mondta, feladatait azért tudta eddig ellátni – és a jövőben is ez a célja -, mert
a politika megosztottságától függetlenül az MTA a tudományt helyezi a középpontba.
"Érdemben tudunk érdemi kérdésekről vitatkozni és dönteni, ez olyan munkakörülményeket teremt számomra, amit vállalni lehet, ami eredményekhez vezet, és amit, remélem, hogy az egész társadalom elé példaként tudunk állítani" - mondta az Akadémia újraválasztott elnöke.
A CEU-ügyében a közgyűlés jóváhagyta Lovász László korábbi határozatát. Az elnök azt kérte, a magyar kormány fogadja el a közvetítési ajánlatát, és tegye lehetővé az egyetem zavartalan működését. Lovász László megismételte: fontos, hogy a CEU Budapesten van, és fontos az, hogy itt maradjon.
"Nagyon szerencsétlennek tartanánk a magyar tudományra nézve, ha a CEU elköltözne külföldre" - jelentette ki az elnök, aki arra a kérdésre, hogy a kormány reagált-e az általa felajánlott közvetítés lehetőségével így válaszolt: "Igen, de a részleteket nem kívánom elárulni."
Az MTA elnöke azt is elmondta, hogy közgyűlés alapszabály-módosítást fogadott el arról, hogy
növeljék tagjaik körében a női kutatók számát.
"Legutóbbi közgyűlésünkön egyetlen új akadémikusnő sem került be tagjaink közé, ez felrázta a sorainkat. A jövőben ezért szabadabb kezet kap az elnökség, hogy az Akadémia érdekei szerint válasszon a megszavazott jelöltek közül."
Egy alapszabály-módosítást arra is lehetőséget ad, hogy azok a tudományos osztályok, amelyek a levelező tagságra jelöléskor a rangsor első vagy második helyére női jelöltet állítottak, a nagyobb eséllyel kapjanak majd levelező tagsági helyeket a maradékhelyek elosztásakor.