eur:
411.14
usd:
392.43
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A MÚOSZ-t valódi érdekképviseletté akarja tenni az új elnöke

A MÚOSZ-t valódi érdekképviseletté akarja tenni az új elnöke

A MÚOSZ-nak elsősorban szakmai érdekképviseletként kell működnie a jövőben – hangsúlyozta az InfoRádió megkeresésére a szervezet februárban megválasztott elnöke. Hozzátette: ha egy jogsérelem túlmutat az egyedi ügyön, akkor a szervezet attól függetlenül kiáll az érintett újságíróért, hogy az tagja-e a szervezetnek vagy sem.

„Ez eredendően egy érdekképviseleti szervezet, és szerintem úgy is kellene működnie.

Az más kérdés, hogy ezt az érdekképviseleti profilt az elmúlt években – és a magyar sajtó számára nagyon nehéz években – feladta vagy nem érvényesítette. Én alapvetően ezen szeretnék változtatni” - fogalmazott Hargitai Miklós.

A MÚOSZ-t valódi érdekképviseletté akarja tenni az új elnöke

A reklámadó ügyével kapcsolatban Hargitai Miklós közölte: problémásnak érezzük, mert egyrészt álláshelyeket fenyeget, másrészt pedig ez is abba a lépéssorozatba illeszkedik, ami a piaci alapon működő sajtó mozgásterét szűkíti.

„De egyébként azt gondoljuk, hogy ez első körben alapvetően kiadói és tulajdonosi érdeksérelem, és második körben érinti az újságírókat” - emelte ki Hargitai Miklós.

Az elnök elmondta, hogy ha olyan jogsérelem történik, ami egyrészt a sajtó jogszerű működését fenyegeti, másrészt újságírókat is hátrányosan érint, akkor a MÚOSZ-nak fel kell lépnie, amire egy többlépcsős intézkedési rendszerre készülnek.

„Az első lépés, hogy megszólal a szervezet, és például kiad egy tiltakozó közleményt vagy állásfoglalást. A második, hogy az illetékes hatóságokhoz fordul – ez lehet a médiahatóság, lehet ügyészség – feljelentést tesz, és nemzetközi fórumokhoz is lehet fordulni” - sorolta a vezető.

„Nyilván a fokozatosság elvét be kell tartani, de ezzel a teljes eszközrendszerrel élni kíván a MÚOSZ”

- hangsúlyozta a szervezet elnöke.

„Amikor egy újságírót jogsérelem ér, a MÚOSZ-nak pedig arról kell döntenie, hogy fellép-e az ügyben, két szempontot kell mérlegelnie. Az egyik szempont, hogy az újságíró a MÚOSZ-nak tagja-e, a másik pedig, hogy ez a jogsérelem túlmutat-e az egyedi ügyön, és olyan jelenségnek a tünete-e ami általában érinti az újságírókat” - fejtette ki Hargitai Miklós.

A Magyar Újságírók Országos Szövetségének elnöke hangsúlyozta:

„mivel mi egy egész szakmának vagyunk az érdekképviselete, ilyenkor a MÚOSZ-nak lépnie kell”.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 04:15
×
×
×
×