eur:
411.18
usd:
393.87
bux:
0
2024. december 27. péntek János

Brexit: a brit kormány mindenkit lenyom

A brit kormány bekeményít a parlamenttel szemben, és nem hagyják, hogy megakadályozzák a Brexitet.

A brit alsóház képviselői, akik változtatni akarnak Theresa May brit miniszterelnök Brexit-tárgyalásokra vonatkozó stratégiáján, nem lesznek képesek megakadályozni az Egyesült Királyság kilépését az Európai Unióból – jelentette be hétfőn egy kormányszóvivő, a tervezethez fűzött lehetséges módosító indítványok alsóházi vitája előtt.

"Úgy gondolom, világos törvényi felhatalmazás kell a kormánynak, hogy teljesíthesse a brit nép döntését" – mondta a szóvivő újságíróknak. A parlament szavazni fog az EU-val kötendő végleges megállapodásról is.

"Azt azonban nem fogjuk megengedni, hogy bárki kísérletet tegyen az unióban maradásra, vagy az újracsatlakozásra a hátsó ajtón keresztül" – szögezte le a szóvivő.

A londoni alsóház február 1-jén jóváhagyta azt a kormányzati határozattervezetet, amelynek parlamenti elfogadása a legfelsőbb bíróság januári döntése alapján szükséges ahhoz, hogy hivatalosan is elindítsák a brit EU-tagság megszűnéséhez vezető folyamatot. A mostani tárgyalási szakaszban az indítványhoz benyújtott módosító javaslatokról kell dönteniük a képviselőknek.

Sok uniópárti brit alsóházi képviselő azonban nagyobb átláthatóságot és felügyeletet szeretne elérni Theresa May tárgyalási stratégiájával,

illetve az EU-val kötött végleges megállapodással összefüggésben. A tavaly júniusi referendumon a választók szűk, 51,9 százalékos többsége arra voksolt, hogy az Egyesült Királyság lépjen ki az Európai Unióból.

A múlt héten közzétette a Brexit-tárgyalások tervezett stratégiáját részletező "Fehér könyvet" a brit kormány, eszerint rossz hír is jöhet a kint dolgozó magyar munkavállalóknak.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Helycsere jöhet a legnagyobb hazai tőzsdei vállalatok listáján?

Helycsere jöhet a legnagyobb hazai tőzsdei vállalatok listáján?

A magyar tőzsde egyik kiemelkedő sztorija volt idén, hogy kis híján a Richter lett a BÉT második legnagyobb vállalata piaci kapitalizáció alapján, miután az év során egyre közelebb került a Molhoz. Miközben a Richter árfolyama idén történelmi csúcsokat döntögetett, a Mol papírjai az év második felében gyengélkedtek. Mutatjuk, hogy mi történt a két cégnél idén, mitől vált el ennyire a részvények teljesítménye, és mire számíthatnak a közeljövőben a befektetők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 27. 11:38
×
×
×
×