Infostart.hu
eur:
356.2
usd:
313.98
bux:
139124.28
2026. június 24. szerda Iván

Már halkabban zajonganak a műegyetemisták

Heves indulatokat váltott ki a Budapesti Műszaki Egyetem négynapos fesztiválja. A lakók a nagy zajt kifogásolták, a főváros és a kerületi önkormányzat pedig egymásra próbálja hárítani a felelősséget.

Az InfoRádió megpróbált utánajárni, kik, mire adtak engedélyt az egyetemistáknak. A Fővárosi Közgyűlés városképvédelmi bizottságának elnöke úgy nyilatkozott: a koncertsorozat szervezői csak a területhasználatra kértek és kaptak engedélyt a Fővárosi Önkormányzattól. Ughy Attila hozzátette: a hajnalig tartó koncertekhez és Dj-partykhoz csak a XI. kerületi önkormányzat járulhatott hozzá.

Tőlünk biztos, hogy nincsen engedélyük, mert éjszakai koncertre mi nem adunk ki. A szervezők azt kérték, hogy ideiglenes autóparkolóként keríthessék el a területet, ahol sem kereskedelmi, sem kulturális tevékenység nem rendezhető. Ha ezeket az épületen belül teszik, akkor a helyi önkormányzattal kell megállapodniuk - hangsúlyozta Ughy Attila.

A XI. kerületi önkormányzat hatósági osztályának munkatársa az InfoRádiónak elmondta: mivel alkalmi rendezvényről van szó, csak területfoglalási engedélyt kell kérnie a szervezőknek, amelyet a főváros adhat meg.

Ezen kívül, amennyiben vendéglátó tevékenységet kívánnak folytatni, akkor a kerület felé is van bejelentési kötelezettségük, ennek a szervezők eleget is tettek. A nyilatkozatra nem vállalkozó hivatalnok annyit megjegyzett: a jegyzőnek - a rendőrség, illetve a vám-és pénzügyőrség véleményének kikérése után - lehetősége van megtiltani a szeszesital árusítást, ám mivel a bejelentés mindössze néhány nappal a rendezvény előtt történt meg, erre már nem volt elegendő idő.

A jogszabályok előírják, hogy a bejelentésen kívül a környezetvédelmi osztálytól kérni kell úgynevezett zajkibocsátási határérték megállapítást, ám mint a hatósági osztály munkatársa elmondta: a szervezők ezt is megtették.

Hozzátette: az első este után nagyon sok bejelentés érkezett hozzájuk, a kerület ezért felvette a kapcsolatot a rendőrséggel. A kiérkező rendőrök megmérték és rendben találták a zajszintet, amely a megállapított határértéken belül volt. Ennnek ellenére Orbán Balázs, a szervezők egyike - aki ezt szerdán az InfoRádiónak is elmondta - ígéretet tett arra, hogy negyedére csökkentik a zajszintet.

A helyszínen másnap is kint járó rendőrség állítólag úgy találta, hogy a szervezők eleget tettek ígéretüknek. Orbán Balázs emellett elmondta: szerda este egy kerületi kollégiumban és egy dunai hajón is tartottak nagy zajjal járó, ám a rendőrség felé be nem jelentett rendezvényt.

A XI. kerületi önkormányzat hatósági osztályának munkatársa, valamint a fesztivál szervezője az InfoRádiónak megerősítette: jövőre már más helyszínen rendezik meg az egyetemi fesztivált.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: az orosz lakosság jó része most érezte meg, hogy országa pusztító háborút vív

Bendarzsevszkij Anton: az orosz lakosság jó része most érezte meg, hogy országa pusztító háborút vív

Ukrajna új generációs drónjai egyre komolyabb károkat okoznak az orosz hadseregnek, a napokban kulcsfontosságú üzemanyag bázisokat, energetikai létesítményeket ért támadás. Az orosz-ukrán háború aktualitásairól Bendarzsevszkij Antont, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatóját, a posztszovjet térség szakértőjét kérdezte az InfoRádió.

Nyugat felől közelít a hőkupola, hétvégére hozza a 40 fokot

Az elkövetkező napokra minden hőtűrő-képességünket össze kell szednünk, mert csak július első napjaiban érkezhet az enyhülés.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Tisza-kormány: napirenden az ügynökakták megnyitása, folytatódik a Fidesz-közeli média leépítése

Tisza-kormány: napirenden az ügynökakták megnyitása, folytatódik a Fidesz-közeli média leépítése

A kormány benyújtotta az ügynökakták megnyitását és a méltányossági gyógyszertámogatások rendszerének átalakítását célzó törvényjavaslatokat, amelyeket jövő héten már meg is tárgyalhat a parlament egy újabb rendkívüli ülés keretében. Eközben szállingóznak a hírek a Fideszhez köthető médiánál történő elbocsátásokról, a Mandinernél 60 embert bocsátottak el, valamint a soproni fideszes önkormányzat hetilapja is megszűnik. A nyilvánosságot emellett a "Tisztítótűz-művelet" köti le, amelynek egyik legnagyobb port kavaró eleme a képviselői mandátum 12 éves korlátozása lenne.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×