Infostart.hu
eur:
355.72
usd:
313.04
bux:
0
2026. június 24. szerda Iván

Szorosabbra fonják a szerb-magyar kulturális kapcsolatokat

Erősíteni kell a Szerbia és Magyarország közötti kulturális kapcsolatokat - mondta az InfoRádiónak Szerbia kulturális minisztere. Nebojsa Bradic hozzátette: Hiller István kulturális miniszterrel abban állapodtak meg, hogy elősegítik a két ország művészeinek és kulturális intézményeinek együttműködését.

Fejleszteni kell a szerb-magyar kapcsolatokat, különösen a kultúra tekintetében, hiszen a művészetekben, a művészeti tevékenységekben és a kulturálisörökség-védelemben hatalmas lehetőségek vannak - mondta az InfoRádiónak Szerbia kulturális minisztere, miután találkozott magyar kollégájával, Hiller Istvánnal.

Nebojsa Bradic hozzátette: össze kell kapcsolni a két ország tapasztalatait a kulturális kapcsolatainak fejlesztésének érdekében. Ez elősegítheti, hogy Szerbia és Magyarország kultúrája kölcsönösen bemutatkozhasson, ami jót tehet a szerb-magyar viszonynak és segít a kultúra régión belüli terjedésének.

A szerb politikus Hiller Istvánnal a kulturális örökség védelméről, a két ország kulturális intézményeinek együttműködéséről, alkotók, alkotócsoportok tapasztalatainak cseréjéről, és a két országban élő szerb és magyar kisebbség kulturális jelentőségéről tárgyalt, mielőtt megnyitotta volna a Közép-európai Kulturális Intézet által szervezett kiállítást.

Arra a kérdésre, hogyan tekintenek Szerbiában a magyar nyelvre, Nebojsa Bradic elmondta: a kisebbségi jogok az országban magas fokon védettek, a magyar közösségnek az oktatás, a tájékoztatás és a kultúra területén teljes mértékben biztosított az anyanyelv használata.

A szerb kulturális miniszter hozzátette: Hiller Istvánnal közös terveik között szerepel több projekt és program, amelyeket a közeljövőben kívánnak megvalósítani. A következőkben minden bizonnyal Magyarországra érkezik majd a Bukarestet már megjárt, A szerb képzőművészet évszázada című tárlat is - jegyezte meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×