Infostart.hu
eur:
354.53
usd:
311.27
bux:
138741.56
2026. június 23. kedd Zoltán

Orbán Viktor: "Büszke vagyok, hogy Magyarország egyik eszköze lehetett Németország újraegyesítésének"

Egy diktatúra semmilyen vonatkozásban nem lehet jobb, mint a szabadságra épülő demokrácia rendje - jelentette ki a Fidesz elnöke a vasfüggöny megnyitásának évfordulója alkalmából a türingiai tartományi kormány által szervezett megemlékezésen.

Orbán Viktor Teistungenben, a volt kelet-, és nyugatnémet határ egyik állomásán, az ott létrehozott múzeumban "20 év változás Közép-Európában" címmel tartott előadást.

Ebben kifejtette: büszke arra, hogy Magyarország egyik eszköze lehetett Németország újraegyesítésének. - A pártelnök délután négyszemközt tárgyalt Dieter Althaus tartományi miniszterelnökkel is.

A megbeszélésen egyetértettek abban, hogy a pénzügyi válságot sem Türingiában, sem Magyarországon nem lehet csak megszorításokkal kezelni, a politika megújításával a gazdaság élénkítésére is szükség van.

Címlapról ajánljuk

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×