Infostart.hu
eur:
352.37
usd:
307.64
bux:
139144.55
2026. június 22. hétfő Paulina

Több mint kétszázszor riasztották a tűzoltókat az éjszakai vihar miatt

A tűzoltókat az éjszakai vihar miatt 205 esetben riasztották a dunántúli megyékben és a fővárosban reggel hat óráig - mondta Szentes György, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője péntek reggel az MTI-nek.

Kidőlt fák, leszakadt faágak, megrongálódott tetőszerkezetek miatt riasztották a tűzoltókat - közölte Szentes György, hozzátéve: sérültről nem tudnak. A szóvivő tájékoztatása szerint a legtöbb riasztás, szám szerint 59 Komárom-Esztergom megyéből érkezett, de kaptak riasztást Győr-Moson-Sopron, Veszprém, Fejér, Pest, Vas és Zala megyéből is. Budapestről a reggeli órákig 25 riasztást kaptak.
Elmondta, hogy az Országos Meteorológiai Szolgálat az csütörtökön este fél tizenegy után adott ki narancsriasztást az ország nyugati, majd később a középső részére, mivel legalább 90 kilométer/órás széllökéseket vártak.

Dobson Tibor, a Fővárosi Tűzoltóság helyettes szóvivője az MTI-vel közölte, Budapesten főként fakidőlések, megrongálódott kémények miatt riasztották a tűzoltóságot. Személyi sérülésről nem tud az éjszakai vihar miatt - fűzte hozzá.

Török László meteorológus az MTI érdeklődésére azt mondta, hogy gyenge, száraz hidegfront vonult át az ország felett az éjszakai órákban, megerősödött a szél és pár fokkal lehűlt a levegő.

Elmondta, hogy a legerősebb, 111 kilométer/órás széllökést a Fejér megyei Felcsúton mérték hajnalban.

A meteorológus azt mondta, az erős szél kelet felé vonul, napközben azonban átmenetileg mindenhol mérséklődni fog, éjszaka újabb hidegfront éri el az országot, és újabb viharos széllökésekre kell számítani.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdte meg újabb kétnapos rendkívüli ülését az Országgyűlés. A kormányfő kijelentette: azért indult a választáson, hogy megszabaduljon az ország a gazdasági és a politikai maffiától – június 22-e lehet a „D-day”. Kiderült, hogyan hívják vissza a bírói vezetőket, nyugdíjba küldik Polt Pétert, korlátozzák a képviselőség hosszát. Frissülő cikk, tartsanak velünk!

Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Bejöttek a várakozások és Sir Keir Starmer brit miniszterelnök hétfő délelőtt benyújtotta lemondását. Mindezt azután, hogy vezető pártbeli kihívója, Andy Burnham manchesteri polgármester választást nyert, bejutott a parlamentbe és jelezte: beindíthatja a vezetőválasztási versenyt. Mit kell tudni Észak Királyáról, a miniszterelnöki cím várományosáról?
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Tisza-kormány: hamarosan megtudjuk, hogy működik majd a Vagyonvisszaszerzési Hivatal

Tisza-kormány: hamarosan megtudjuk, hogy működik majd a Vagyonvisszaszerzési Hivatal

Mozgalmas hét kezdődik az Országgyűlésben: Magyar Péter 13 órakor "eddigi egyik legfontosabb" parlamenti felszólalását tartja, majd délután 16 órakor sajtótájékoztató is lesz. A parlament napirendjén több jelentős törvényjavaslat szerepel, köztük a politikai reklámok szabályozásának módosítása, amely a gyűlöletkeltésre alkalmas hirdetéseket érintheti, valamint a közmédiára vonatkozó szabályok változtatása. Ismét napirendre kerülhet a referenciakamat-stop ügye. Eközben társadalmi egyeztetésre bocsátották azt a jogszabály-módosítást, amely lehetővé teheti a korábban a honvédség „fiatalítási” programja keretében távozó katonák visszavételét; Ruszin-Szendi Romulusz szerint számos tapasztalt katona kényszerült méltatlan körülmények között elhagyni a szolgálatot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×