Infostart.hu
eur:
355.82
usd:
313.06
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván

Hírek - 24 óra - Legfrissebb cikkeink

Achtung! Államhatár! - 21 ezer látogatót vonzott a párizsi vasfüggöny
2009. szeptember 25. 13:44
Achtung! Államhatár! - 21 ezer látogatót vonzott a párizsi vasfüggöny
A párizsi Luxembourg-kertben felállított múltidéző vasfüggöny-részleten a kiállítás két hete alatt átszökni ugyan kevesen próbáltak, megismerni viszont annál többen: az installáció, amely szeptember 25-ig volt megtekinthető, becslések szerint naponta ezerötszáz látogatót, vagyis összesen mintegy 21 ezer embert vonzott. A kiállításnak köszönhetően Magyarország rendszerváltásbeli szerepéről számolt be a francia Le Figaro napilap, a France2 és a France3 televíziós csatorna is.
Karkötővel tartják távol az erőszakos férjeket
2009. szeptember 25. 12:20
Karkötővel tartják távol az erőszakos férjeket
Erőszakos férjeket távol tartó karkötőket vezetnek be jövőre Franciaországban. A karórához hasonló szerkezetet a tervek szerint azoknak a férfiaknak kell majd hordaniuk, akiket a bíróság eltiltott egykori feleségük vagy élettársuk látogatásától. Az elektronikus műszer által kibocsátott jeleket GPS-en keresztül egy ellenőrző központba irányítják, ily módon az ex-férj mozgását a nap minden órájában nyomon követik.
Járai hét pontja - Több százmilliárdos terhet örököl a következő kormány
2009. szeptember 25. 12:05
Járai hét pontja - Több százmilliárdos terhet örököl a következő kormány
A magyar gazdaság még tovább fog süllyedni, az úgynevezett válságkezelés nem alkalmas a krízis valódi kezelésére - mondta Járai Zsigmond, a CIG Közép-Európai Biztosító Zrt. felügyelőbizottságának elnöke, aki szerint ennek a válságnak még mindig nincs vége. A volt jegybankelnök a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) zalakarosi vándorgyűlésének mai napján elmondta: legnagyobb gond az IMF-hitel lejárta, ami egyébként a pénzügyi válságtól megmentett minket.
Kemény Dénes: Tettünk érte, hogy ne nyerjünk
2009. szeptember 25. 09:40
Kemény Dénes: "Tettünk érte, hogy ne nyerjünk"
Pofon volt a magyar férfi vízilabda-válogatott számára a római világbajnokságon elért ötödik hely - mondta az év fő eseményéről Kemény Dénes szövetségi kapitány. A háromszoros olimpiai bajnok együttes szakvezetője szerint a jövő évi Európa-bajnokságra egyelőre nehéz tippelni, de az biztos, hogy 2010-ben nem lesz könnyű pótolni a két pihenő klasszist, Kiss Gergelyt és Biros Péter. Kemény Dénes a Nyugati téri bevásárlóközpontban adott interjút az InfoRádiónak, ahol csütörtökön egy különleges tárlat nyílt meg a magyar vízilabdázás történetének több mint 200 ereklyéjéből. A szövetségi kapitány az olimpiai döntők során viselt ingekkel járult hozzá a kiállításhoz.
Naponta két cukorbeteg vakul meg Magyarországon
2009. szeptember 25. 08:40
Naponta két cukorbeteg vakul meg Magyarországon
Magyarországon átlagosan két cukorbeteg veszíti el látását minden nap, valamint hét diabéteszes betegnél végeznek naponta amputációt. A Magyar Diabetes Társaság elnöke az InfoRádiónak azt mondta: a következő 15 évben az ötévesnél fiatalabb diabéteszes gyermekek száma várhatóan megduplázódik majd, a 15 év alattiak száma pedig mintegy 70 százalékkal nő. Winkler Gábor szerint a cukorbetegség egyik leggyakoribb fajtája megfelelő életmóddal és étkezéssel elkerülhető.
Sinkó: Az egészségügy 10 évet lép vissza
2009. szeptember 25. 08:00
Sinkó: Az egészségügy 10 évet lép vissza
Az egészségügyi intézmények vezetői nem voltak felkészülve arra, hogy az ágazatnak a vártnál is jóval kevesebb jut a központi költségvetésből - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központjának programvezetője. Sinkó Eszter kiemelte: ha a kormány nem finanszírozza a szektor többletköltségeit, akkor felgyorsul a kórházi szolgáltatások már most tapasztalható leépülése. Az egészségügyi közgazdász kiemelte: a mai rendszer elképesztő állapotokat mutat, és bár a kormányzatot kivéve a szereplők igyekeznek konszolidálni a helyzetet, látványos összeomlásnak vagyunk tanúi.
Bajnai: A kormány 40 évre fenntarthatóvá tette a nyugdíjrendszert
2009. szeptember 25. 06:00
Bajnai: A kormány 40 évre fenntarthatóvá tette a nyugdíjrendszert
Az elmúlt öt hónapban a kormány érdemi lépéseket tett az ország versenyképességének javítása érdekében, a többi mellett a nyugdíj-, a szociális- és az adórendszer területén - mondta az InfoRádióban Bajnai Gordon miniszterelnök, a New York-i tárgyalásait követően. A kormányfő szerint ezek eredményeként az ország a válság után gyorsabban fejlődhet majd, mint ahogy előtte növekedett.
×