Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Mark Zuckerberg, a Meta amerikai információtechnológiai óriáscég vezérigazgatója a számítógépes grafikáról rendezett SIGGRAPH 2024 konferencián a denveri Coloradói Kongresszusi Központban 2024. július 29-én.
Nyitókép: MTI/AP/David Zalubowski

Hamarosan jön Mark Zuckerberg AI-klónja, akivel bármikor beszélgethetnek az alkalmazottak

A klónt a Meta-vezér hangjával és képmásával, valamint a rá jellemző gesztusokkal, beszédstílussal, nyilvános megszólalásaival és a vállalati stratégiáról alkotott gondolataival tréningezik.

Már készül Mark Zuckerberg mesterséges intelligencia által létrejövő digitális klónja, akivel a tervek szerint bármikor beszélgethetnek az alkalmazottjai, és a nap 24 órában megoszthatják vele gondjaikat vagy kéréseiket – íja az Index a Financial Times cikke alapján.

A Meta vezére állítólag maga is részt vesz saját digitális hasonmásának a betanításában. A klónt Mark Zuckerberg hangjával és képmásával, valamint a rá jellemző gesztusokkal, beszédstílussal, nyilvános megszólalásaival és a vállalati stratégiáról alkotott gondolataival tréningezik.

A hasonmást azért hozzák létre, hogy a dolgozóknak szorosabb kapcsolata lehessen az üzletemberrel, még úgy is, hogy csak a klónjával fognak majd szóba elegyedni.

Mark Zuckerbergnek nem a mostani az első ilyen kísérlete, hiszen 2022-ben létrehozta saját avatárját a metaverzumban, de a rossz grafikai minőség miatt hamar a nevetség tárgyává vált. Az üzletember később egy frissített verzióval jelentkezett, de a Meta aztán jelentősen visszavett a metaverzummal kapcsolatos nagyszabású vízióiból. A vállalat és vezetője most már az AI által generált, 3D-s karakterek fejlesztésére fókuszál, amelyek képesek a mindennapi, természetes emberi kommunikációra.

A Meta bízik benne, hogy ez a projekt sikeres lesz, és

később influenszerek, tartalomgyártók is használják majd a modellt, hogy ilyen módon is tarthassák a kapcsolatot követőikkel.

A valósághű videós avatárok fejlesztését egy brit startup végzi, melynek szóvivője közölte: az a cél, egy felsővezető mesterséges intelligenciát használhasson a belső jelenlétének növelésére. „Ha valósághű AI-videót és hangot adunk a rendszerhez, az elkötelezettség és az információk megtartása jelentősen megnő. Az emberek egyszerűen jobban dolgoznak, ha a szükséges információkat egy ismerős arc vagy hang közli velük” – közölte a startup.

Címlapról ajánljuk
Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Néhány egyszerű előkészülettel és a megfelelő szabályok betartásával sok esetben megelőzhető, hogy egy áramszünet miatt ki kelljen dobni a hűtőszekrényben vagy a fagyasztóban tárolt élelmiszereket. Helik Ferenc, a Nébih elnökhelyettese az InfoRádióban elmondta: ha előre jelzik az áramszünetet, akkor érdemes jégakkukat beszerezni, illetve palackokban vizet lefagyasztani a fagyasztóba, mert így biztosítani tudjuk az ideális hőmérsékletet.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×