392.91
355.66
72865.31
2024. szeptember 1. vasárnap Egon, Egyed
Luterán Petra a 2024-es párizsi nyári paralimpiai játékok női 400 m síkfutás T47-es kategóriájának előfutamában a saint-denis-i Stade de France-ban 2024. augusztus 30-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Luterán Petra épphogy lemaradt a dobogóról

Luterán Petra a negyedik helyen végzett a T47-es kategória 400 méteres síkfutó számában a párizsi paralimpián.

A 27 éves tatabányai parasportoló – aki májusban, 58.35 másodperces egyéni csúccsal bronzérmet szerzett ebben a számban a kóbei világbajnokságon –, pénteken az előfutamában, a Stade de France esőáztatta pályáján 58.93-mal a vb-címvédő brazil Fernanda Yara da Silva mögött másodikként ért a célba, összesítésben pedig a harmadik idő volt az övé.

A szombati fináléban remekül futott, az utolsó kanyarban a harmadik helyért küzdött, de végül a brazil Maria Clara Augusto da Silva kicsivel megelőzte őt. Így is nagy egyéni csúccsal, 57.41 másodperccel ért célba.

A tíz éve, a nankingi ifjúsági olimpián magasugrásban negyedik Luterán Petra már abbahagyta a versenyzést, amikor két éve, egy közlekedési balesetben elvesztette a bal alkarját. Ezután kezdett újra atletizálni, és parasportolóként visszatért a pályára.

Újabb fordulat az orosz-ukrán konfliktusban - Háborús híreink szombaton

Az orosz-ukrán háború újabb fordulatot vett, miután Kijev katonai műveletet indított az oroszországi Kurszki területen. A NATO főtitkára, Jens Stoltenberg a Welt am Sonntag német hetilapnak adott nyilatkozatában reagált az eseményekre. Eközben pénteken késő este az oroszországi Belgorod városát ukrán támadás érte, ami öt halálos áldozatot követelt, és 46 ember sérült meg - jelentette be Vjacseszlav Gladkov, a térség kormányzója. Az incidens során 37 embert, köztük hét gyermeket kórházba kellett szállítani.