Infostart.hu
eur:
355.34
usd:
312.89
bux:
0
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Rybanska Natasa (j), valamint a görög Eirini Ninu (b) és Maria Miriokefalitaki a 2024-es párizsi nyári olimpia női vízilabdatornáján az 5-8. helyért játszott Görögország - Magyarország mérkőzésen a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 8-án. A magyar válogatott 12-9-re győzött.
Nyitókép: Illyés Tibor

Azt mondta a kapitány, hogy „csak ússzatok, mert fáradnak”

Elégedetten nyilatkozott Mihók Attila és Vályi Vanda a magyar női vízilabda-válogatott a görögök elleni, 12-9-es győzelme után. A csapat az ötödik helyért játszhat majd utolsó mérkőzésén, az olaszokkal.

"Nagy volt a feszültség a csapatban, hiszen nem mindegy, hogy az ötödik vagy a hetedik helyért játszunk a végén. Ennek megfelelően ez volt a legrosszabb kezdésünk az olimpián, de a védekezésünk összeállt, és onnantól kezdve, hogy a bírók jobban engedték a besegítéseket a centernek, tudtunk fordítani" - nyilatkozta az MTI-nek a vegyes zónában Mihók Attila, aki még beszélt a címvédő amerikaiaktól elszenvedett drámai negyeddöntős vereségről is.

"Annyit tehetünk, amennyi lehetőséget kapunk. Az amerikaiak ellen a csapat az idei legjobb teljesítményét nyújtotta. Amellett, hogy mindig első az eredmény, a sportnak kell, hogy legyen egy olyan vetülete is, hogy ha a legjobbadat nyújtod, akkor nem lehetsz elégedetlen. Ez szerintem két napja így volt, persze ez nem vígasztalt meg senkit, de nem érzem, hogy több lett volna bennünk" - fogalmazott a szakember.

A három gólt szerző Vályi Vanda arról beszélt, hogy harmadik negyedet követen gyakorlatilag felőrölték a riválist: "Örülök neki, hogy nem ijedtünk meg az elején. Sikerült a védelemnek összeállnia, és tudtuk segíteni Magyari Aldát, a hajrában pedig már nem bírták velünk az iramot. A kapitány már mondta is a végén, hogy csak ússzatok, mert fáradnak, ezt pedig mi remek csapatmunkával ki is tudtuk használni."

Címlapról ajánljuk

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×