363.03
71925.82
2024. augusztus 8. csütörtök László

Szépségtapasz: háromgólos győzelem a görögök ellen

A magyar női vízilabda-válogatott 12-9-re legyőzte a görögöket, s ezzel jogot szerzett arra, hogy szombaton az ötödik helyért játsszon, az olaszokkal.

Az olasz és a kanadai válogatott játszott először az 5. helyért kiírt minitornán, előbbiek simán nyertek, a páros számú negyedekben jól játszva (1-1, 4-1, 1-3, 4-0).

Az első perc lejártakor Parkes Rebecca megszerezte a vezetést, 1-0.

Kettős emberelőnyből egyenlítettek a görögök, Eleni Xenaki révén.

Mind a két csapat úszott, kapkodott, s sokat hibázott. Keszthelyi Rita bejátszása után Rybanska Natasa emberelőnyből kapufát lőtt.

Eirini Ninou törte meg a gólcsendet távolról, vezetnek a görögök, 1-2.

Vége az első negyednek, 2-1, oda.

Magyar emberelőnnyel kezdődött a második negyed, Garda Krisztina lövését lekapta a kapus.

Nikola Eleftheriadou távolról belőtt egy előnyt, 1-3.

A magyar akciók elhalnak, a görögök ellenben lövik be az előnyöket. Vasziliki Plevritou találatával 1-4.

Ismét megkaptuk a fórt, de újfent elhalt a lövés a blokkban.

Egyszerre három kiállított volt, így a 5:4-be lőhetett Vályi Vanda, szépített, 2-4.

Megúszás után Vályi Vanda önzetlenül kiszolgálta Szilágyi Dorottyát, már 3-4.

Vályi Vanda, a negyed hőse kiegyenlített, 4-4.

Félidő, 4-4.

Vályi Vanda újabb gólt lőtt, 5-4, másodszor vezet a magyar csapat a mérkőzésen.

Szerencsés góllal egyenlítettek a görögök, Alexandra Asimaki labdája éppen csak átszédült a kapuvonalon.

Eirini Ninou visszavette a vezetést a görögöknek, 5-6.

Keszthelyi Rita szabaddobásból kiegyenlített, 6-6.

A görögök kihagytak egy kettősw emberelőnyt – Szilágyi Dorottya jól blokkolt –, majd Keszthelyi Rita szabaddobásból újabb gólt lőtt, 7-6.

Az előnyből Nikola Eleftheriadou 7-7-re alakította az állást. Még tíz perc van a mérkőzésből.

Garda Krisztina vezetést szerzett, 8-7. Ez a harmadik negyed végeredménye, először vezet egy nyolcperces szakasz zárásakor a magyar csapat.

Emberelőnyből Rybanska Natasa 9-7-re alakította az állást, közelről behúzta Vályi Vanda gólpasszát.

Aztán Garda Krisztina lövése is utat talált a hálóba, 10-7.

Emberelőnybe került ismét a magyar válogatott, Keszthelyi Rita lőtte be a labdát a kapuba, 11-7.

Keszthelyi Rita látványos, tízméteres csavarja után a kapufáról pattant ki a labda, majd Eleni Xenaki centerből lőtt góllal szépített, 11-8.

Rybanska Natasa ötméterest harcolt ki, Keszthelyi Rita belőtte, 12-8.

Görög szépítés, 12-9.

Nincs több gól, 12-9 a vége a magyar csapat javára.

2024.08.09. péntek, 18:00
Harangi Szabolcs
geológus, egyetemi tanár, az ELTE TTK Földrajz- és Földtudományi Intézet igazgatója
Dübörög az ukrán offenzíva Kurszkban, a helyi atomerőmű védelmére készül Moszkva – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Ukrajnából különböző fegyveres alakulatok törtek be Oroszországba, ahol egyelőre tehetetlennek tűnnek az orosz védők a támadás ellen. Életét vesztette Jevgenyij Poddubnyij haditudósító, a Rosszija-1 tévécsatorna munkatársa Szudzsánál – számolt be róla több orosz csatorna és az orosz Állami Duma egyik képviselője is. Rendkívüli állapotot vezettek be Oroszország Kurszk régiójában, tekintettel a kialakult katonai helyzetre. Közben Moszkva a Nemzeti Gárda egységeivel erősítette meg a kurszki atomerőmű védelmét.  Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.