398.35
364.59
70321.83
2024. augusztus 6. kedd Berta, Bettina
Klujber Katrin a 2024-es párizsi nyári olimpia női kézilabdatornájának negyeddöntőjében játszott Magyarország - Svédország mérkőzésen Lille-ben, a Pierre Mauroy Stadionban 2024. augusztus 6-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Drámai csatában kapott ki a női kézilabda-válogatott, 10 másodpercre volt az elődöntő

A magyar női kézilabda-válogatott drámai csatában, a 29-29-es döntetlent követő hosszabbításban nyolc percen keresztül nem tudott gólt lőni, s így 36-32-es vereséget szenvedett a svédektől. A rendes játékidőben, 12 másodperccel a vége előtt, még vezetett egy góllal.

Az utolsó csoportmérkőzéshez képest Golovin Vlagyimir két helyen is változtatott: a kapus Janurik Kinga, valamint az átlövő Debreczeni-Klivinyi Kinga újra bekerült a csapatba.

Az egykori érdi játékos, Jamina Roberts két góljával kezdődött a mérkőzés, a mi oldalunkon Kuczora Csenge a kapu mellé, Klujber Katrin a kapufára lőtt. Utána Klujber szépített, 1-2. Nathalie Hagman góljára Szöllősi-Schatzl Nadine felelt, 2-3.

Elég nagy volt a rohanás, a kapkodás, betudhatóan a tétnek. Nagy helyzetek maradtak ki, mindkét kapus, Böde-Bíró Blanka és Johanna Bundsen is jól védett.

Vámos Petra hétméterest harcolt ki, Klujber Katrin belőtte, 3-3. Válaszként Nina Koppang óriási gólt lőtt, 3-4. Kuczora Csengének megszületett az első gólja, 4-4. Újra a svédek szereztek vezetést, de Koppang gólját Klujber rögtön kiegyenlítette. Kristin Thorleifsdottir is betalált, 5-6, de Kuczora egyenlített. Sok volt a gól ebben a szakaszban, 10 perc telt el akkor.

Emberelőnybe kerültek a svédek, Vámos Petra ment ki. Kivédekezte a magyar csapat, majd három percen keresztül nem esett gól. Akkor igen, kettő is, két eladott magyar labda után két gyors svéd következett lefutásból, 6-8.

Először vezettek hárommal a svédek, Linn Blohm lőtte, 6-9. Jött a válasz, Győri-Lukács Viktóriától, 7-9. Aztán meg Linn Blohm újabb gólja beállóból, 7-10.

Ismét eladta a labdát a magyar csapat, sajnos, támadásban nagyon sok volt a technikai hiba. Blohm sorozatban a harmadik gólját lőtte a svédeknél, 7-11.

Vámos Petra góljával 8-11 lett. Klujber Katrin kettőre csökkentette a hátrányt, majd Elin Hansson visszaállította háromra a különbséget, 9-12. Most meg ő lendült bele, emberelőnyból lőtt újabb gólt, 9-13. Magabiztosan tartották a svédek az előnyüket.

Belül védekezésért hetest kapott a magyar csapat, Klujber Katrin belőtte, 10-13. Carlsson és Vámos Petra gólváltása után 11-14 lett. Kapusindítás után Győri-Lukács Viktória könnyű gólt lőtt, 12-14.

Koppang góljával 12-15, lőttek két átlövésgólt, de Vámos Petra begyötört egyet, 13-15. Egy Carlsson- és egy Simon Petra-gól következett, 14-16. Vámos Petra remekelt, 15-16.

Simon Petrának három kísérlete sem sikerült, de szerencsére nem csak Bundsen, hanem Böde-Bíró Blanka is jól védett. Egygólos svéd vezetéssel, 16-15-tel mentek szünetre a felek.

A szélső Elin Hansson lőtte az első gólt a folytatásban, 15-17. Kuczora Csenge büntetőt harcolt ki, Klujber Katrin belőtte, 16-17. Blohm és Klujber is gólt lőtt, 17-18. Győri-Lukács Viktória a szélről egyenlített, 18-18.

Vezethettünk volna, de Szöllősi-Schatzl Nadine kihagyta a ziccert, Hagman belőtte, 18-19. De már 19-19 volt. S már 20-19, Győri-Lukács Viktória elfutásával. Karlsson egyenlített, 20-20. Visszavették a svédek a vedezést, Hagman góljával, de Klujber Katrin kiegyenlített, 21-21.

Emma Lindqvist góljával 21-22. Klujber Katrin hetesből kiegyenlített, 22-22. Jamina Roberts emberhátrányból is gólt lőtt, 22-23. Szöllősi-Schatzl Nadine kiegyenlített, 23-23.

Klujber már tízgólos volt, 24-23. Hetest kaptak a svédek, Natalie Hagman lövését kivédte, de a kipattanót a svéd belőtte, 24-24.

Emberelőnybe került a magyar csapat, de Bundsen védett. Füzi-Tóvizi Petra lövésénél már nem tudott, 25-24. Koppang egyenlített, 25-25, de Szöllősi-Schatzl is ügyeskedett, 26-25. Blohm beállósból kiegyenlített, megint egál volt, 26-26.

Böde-Bíró Blanka bravúrja után Simon Petra gólt lőtt, 27-26. Axner kiegyenlített, 27-27. Még öt perc volt hátra. Amikor már csak négy, emberelőnybe kerültek a svédek.Hetest kaptak, belül védekezésért. Hagman belőtte, 27-28.

Simon Petra emberrhátrányból kiegyenlített, 28-28.

Rontottak a svédek, 59.15-től támadtunk, az elődöntőért. Vámos Petra belőtte, de maradt 15 másodperc.

Koppang kiegyenlített, tízzel a vége előtt, 29-29.

Hosszabbítás következett.

Megint svéd góllal kezdődött a játékrész, Hansson lőtt gólt, 29-30. Meg tudott még egyet, sajnos 29-31. Ami eddig működött, az most nem ment, az első öt percben nem tudott gólt szerezni a magyar csapat, kétgólos hátrányba került.

Ráadásul a svédek kezdték az utolsó öt percet. Már hárommal vezettek Nina Koppang lőtt gólt. Egyszerűen nem tudtak gólt lőni a magyarok Johanna Bundsennek. Ők pedig nem tudtak elöl hibázni, Kopplang alighanem eldöntötte a meccset. Újabb svéd gól, 29-34.

Kuczora Csenge még lőtt egy gólt, 30-34. Meg még egyet, 31-34.

Roberts góljával 31-35. Klujber büntetőt lőtt, 32-35. A vége 32-36.

A magyar válogatott befejezte szereplését az olimpián. Hatodik lett az olimpián.

Kurszkot támadja az ukrán hadsereg, Zelenszkij az év végéig békét akar - Híreink az ukrán frontról kedden

Dróntámadás érte az oroszországi Morozovszk mellett található légibázist, az ukrán SzBU szerint egy orosz Szu-34-es vadászbombázót kilőttek. Közben Kijevben légi riadó volt éjjel, Oroszország a fővárost támadta. A Donbaszban egyre közelebb kerülnek az orosz támadók Pokrovszkhoz, a várostól 15 kilométerre több ukrán zászlóalj van veszélyben esetleges bekerítés miatt. Közben hadrendbe álltak az ukrán légierő F-16-osai, ezzel újabb "vörös vonalat" lépett át Kijev. A nap folyamán ukrán támadás érte Oroszország Kurszk megyéjét, páncélozott járművekkel próbáltak meg betörni a térségbe ukrán katonák. Volodimir Zelenszkij elnök arról beszélt: idén véget akar vetni a háborúnak. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.