Infostart.hu
eur:
354.27
usd:
311.23
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos
03 August 2024, France, Paris: Olympia, Paris 2024, Boxing, Amateur, Women, Quarterfinals, Welterweight (up to 66kg), Arena Paris Nord, Imane Khelif (M) from Algeria and Luca Anna Hamori (l) from Hungary fight each other Photo: Sina Schuldt/dpa (Photo by Sina Schuldt/picture alliance via Getty Images)
Nyitókép: Sina Schuldt/picture alliance via Getty Images

Iman Helif kimondta, amit sokan hallani akartak

A nők 66 kilogrammos kategóriájában ötödik helyen végzett Hámori Luca nem érzett félelmet szombati olimpiai negyeddöntője előtt, melyet a szereplésével botrányt kavaró algériai Iman Heliffel vívott meg. Az algériai bokszoló a meccs után beszélt nemi identitásáról is.

"Nő vagyok" - mondta Iman Helif a Hámori Lucával vívott mérkőzése után.

A mno.hu azonban arról ír, hogy bár a NOB - erről az Infostarton is beszámoltunk - érvelése szerint Iman Helif az útlevelében nőként van bejegyezve, s ezért nőnek számít, de az interneten látható egy videó, amelyet furcsának tartanak.

A lényeg, hogy ebben nyilvánosságra hozták Iman Helif születési anyakönyvi kivonatát, aki állítólag 1999-ben született. Ebben valóban az áll, hogy "nő". A bizonyítványt viszont állítólag csak 2018 szeptemberében állították ki, mintegy 19 évvel Helif születése után, és éppen ekkoriban kezdődött bokszkarrierje.

A videót sokan megosztották az X-en, ahol Helif apja mutogatja a dokumentumot és úgy érvel, hogy "a lányom erősebb volt, mint az olasz bokszoló (Hámori Luca előtt nyert ellene az algériai). Nagyon keményen dolgozik.”

A Reuters alapján a mandiner.hu Helif edzőjét, Mohamed Chaoua-t idézte, aki nemes egyszerűséggel áldozatként állította be a tanítványát. "Sokat szenvedett gyerekként és most sportolóként is ezen az olimpián. Hol van az emberiesség? Hol vannak a női jogokért dolgozó egyesületek? Ő áldozat!”
– hangsúlyozta a szakember.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×