Infostart.hu
eur:
355.54
usd:
313.57
bux:
139489.36
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Az aranyérmes Kós Hubert a férfi 200  méteres hátúszás eredményhirdetésén a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 2-án.
Nyitókép: Kovács Tamás

Kós Hubert olimpiai bajnok, hatodik a 4x200-as női gyorsváltó – a magyarok csütörtöki napja az olimpián

Kós Hubert megszerzete a magyar küldöttség első aranyérmét a 2024-es olimpiai játékokon. Hatodik helyezett lett a Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna, Ugrai Panna összeállítású 4x200-as női gyorsváltó. Egy mérkőzésnyire jutott az éremszerzéstől Hámori Luca. Kiharcolta a negyeddöntőbe jutást a női kézilabda-válogatott és a férfi vízilabda-válogatott is.

ATLÉTIKA. Nem sikerült a magyar gyaloglók bemutatkozása. A 20 km-es távon a férfiaknál Helebrandt Máté 44., Venyercsán Bence 46. lett. Utóbbi a célba érkezettek között utolsó lett. A nőknél Récsei Rita a 33., míg Madarász Viktória a 42. helyen végzett.

CSELGÁNCS. Az utolsó magyar egyéni induló, Vég zsombor győzelemmel kezdett a szerb Alekszandar Kukolj, majd nagyon jól dzsúdózott a spanyol színekben induló Nikoloz Sherazadishvili ellen is, de végül kikapott és helyezetlenül zárt.

KÉZILABDA. A magyar női válogatott küzdelmes, nehéz mérkőzésen 27-24-re legyőzte a spanyol csapatot, s ezzel biztossá tette a továbbjutását, ott lesz a negyeddöntőben.

ÖKÖLVÍVÁS. Hámori Luca a negyeddöntőben egyhangú pontoizással legyőzte az ausztrál Marissa Williamsont, s a következő mérkőzésén éreemért bokszol. Kovács Richárd a negyeddöntőben egyhangú pontozással kikapott a franciák favoritjától, Sofiane Oumihától. Ötödik lett.

SPORTLÖVÉSZET. Nem jutott döntőbe a női puska összetett alapversenyében Mészáros Eszter, a 29. helyen zárt.

TORNA. A női egyéni összetett döntőjében Czifra Bettina Lili kicsit megilletődötten versenyzett, 21. lett. Nagy teljesítmény, hogy bejutott az egyéni összetett fináléjába.

VITORLÁZÁS. Marseille-ben Érdi Mária az ILCA 6-os kategória első futamában 20. lett, a második futamot elhalasztották. Vadnai Jonatán az ILCA 7-es hajóosztályban az első futamban 16., a másodikban 12. lett, a 13. helyen várja a pénteket.

ÚSZÁS. Délelőtt Szabó Szebasztián nem jutott tovább 50 m férfi gyorson, Zombori Gábor, betegsége miatt, nem indult 200 vegyesen. Molnár Dóra a 16., Szabó-Feltóthy Eszter a 9. idővel lett középdöntős a 200 m női háton. A 4x200-as váltó, remek úszással, a 2. legjobb idővel, több mint magabiztosan jutott be az esti döntőbe. Kós Hubert este 20.45 kor megszerezte élete első olimpiai bajnoki aranyát, életében másodszor úszott 1:55-ön belül nagy versenyen. Az első világbajnoki aranyat, a másik olimpiai győzelmet ért. A 200 női hát középdöntőjében Molnár Dóra a 12., Szabó-Feltóthy Eszter a 10. lett, nem jutottak a pénteki döntőbe. Az este záróakkordjaként a Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna, Ugrai Panna összeállítású 4x200-as női gyorsváltó hatodik lett.

VÍZILABDA. A magyar férfi válogatott 17-10-re legyőzte Japánt, három forduló után két győzelemmel és egy vereséggel áll.

Az olimpiai éremtáblázatot itt, az eddigi érmeseket, eredményeket pedig itt tekinthetik meg.

Címlapról ajánljuk
Gyulai Miklós: ha vannak ellenem bizonyítékok, akkor álljanak elő velük

Gyulai Miklós: ha vannak ellenem bizonyítékok, akkor álljanak elő velük

Hőzöngés és lázongás kezdődött a Magyar Atlétikai Szövetségen belül a párizsi olimpia után, és ezt főleg olyanok szították, akik korábban semmilyen problémát nem jeleztek, sőt élvezték a biztosított lehetőségeket – mondta a sportvezető, aki szeptember 1-jével távozik posztjáról. Úgy véli, a magyar atlétikában dolgozók a jelentős mennyiségű anyagi forrás birtokában elkényelmesedtek az elmúlt években. Kitért az őt ért támadásokra és arra is, mi lesz a sorsa a Gyulai Memorialnak, valamint a budapesti atlétikai világdöntőnek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek. Ennek hatásait már az ázsiai piacokon is látjuk, ahol többnyire emelkedtek a tőzsdék, különösen a dél-koreai index, amelyben nagy súllyal szerepelnek tech részvények, de a határidős Nasdaq is nagyot ugrott, miközben Európában kis emelkedés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×