Infostart.hu
eur:
355.4
usd:
312.64
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Vlagyimir Golovin szövetségi kapitány a 2024-es párizsi nyári olimpia női kézilabdatornájának B csoportjában játszott Magyarország - Brazília mérkőzésen a Dél-párizsi Arénában 2024. július 28-án. A magyar válogatott 25-24-re győzött.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Golovin Vlagyimir: felelőtlenek voltunk

A szövetségi kapitány és a játékosok szerint is elveszített egy pontot a női kézilabda-válogatott Angola ellen. A döntetlen okának a sok hibát és a fellazult védekezést tartják. A csapat csütörtökön a spanyolok ellen harcolhatja ki a továbbjutást a párizsi olimpián.

A magyar női kézilabda-válogatott kiélezett mérkőzést játszott Angola ellen a párizsi olimpián. A mieink az elején öt góllal is vezettek, aztán viszont az afrikai rivális állt jobban, és sokáig futni kellett az eredmény után. A hajrára sikerült egyenlíteni, majd Klujber Katrin hetest lőhetett a végén, ez azonban kimaradt – így 31-31 lett a vége. A magyar csapat három ponttal áll, még a spanyolokkal és Hollandiával játszik.

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitánytól először azt kérdeztük, hogy ez egy megnyert vagy egy elvesztett pont – egyértelműen az utóbbit mondta.

„Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű, de álomszerűen kezdtünk, azt csináltuk, amit megbeszéltünk a videók alapján, a védekezés működött, könnyű gólokat lőttünk. Az első félidő második felétől aztán a játékunk támadásban és védekezésben is bizonytalanná vált. Felelőtlenek voltunk, nem azt tettünk, amit megbeszéltünk, belementünk a rohanásba, gyorsan akartuk befejezni a támadásokat, de nehéz visszarendeződni egy labdavesztés után. Négy lerohanásgólt kaptunk egymás után, nem tudtunk reagálni. Minden hiba megbünteti magát ezen a szinten” – mondta a szakvezető. Hozzátette, hogy Angola a korábbi meccsein kevésbé használta a termetes beállót, Kassomát, aki most kilenc gólt szerzett tíz lövésből, a magyar védők nem tudták tartani.

„Még nincs veszve semmi, van hátra két meccs. Most a játékosoknak saját magukra kell figyelniük, koncentrált és felelős játék kell a folytatásban” – nyilatkozta Golovin Vlagyimir, aki szerint

most fájó ez az egy pont, de lehet, hogy egyik legfontosabb pont lesz majd a végelszámolásnál.

Arra számít, hogy Angola már nem szerez több pontot az olimpián, a mieinkre még a hátralévő két meccsen biztosíthatja be a továbbjutást.

Győri-Lukács Viktória is a sok lerohanásgólt és az angolai beállót emelte ki a meccs utáni értékelésben.

„Számítottunk arra, hogy Angola kellemetlen ellenfél lesz, élvezik, hogy itt vannak, harcolni fognak végig. A mi hibáinkból jöttek vissza, gyors gólokat kaptunk. Lehet, hogy ennek az egy pontnak később örülni fogunk, de most még fáj, mert kezünkben volt a meccs,

Meg kell verni a spanyolokat, és akkor nincs gond.”

A szélső szerint a pozitívumok közé tartozik, hogy ezúttal is végig küzdött a válogatott, nem adta fel, hiszen tudott egyenlíteni, de ezúttal többet hibáztak és ziccerek is kimaradtak.

Vámos Petra szerint a védekezés a jó kezdés után fellazult.

„Magas szinten kezdtünk, főleg védekezésben, könnyű gólokat tudtunk szerezni, aztán valahogy a védekezés lapossá vált, nem voltunk már olyan agresszívak, mint az elején, Angola pedig belelendült, félelem nélkül játszott. Főleg az átlövők és a beálló élt, csak pöciztek be neki a labdát, és bárkit beforgatott. Azt éreztük, hogy ez olyan meccs, amit végig tudunk dominálni, ám ez valahogy átfordult, és a hullámot nem tudtuk visszafordítani a saját javunkra. Úgy látszik, nekünk ezek az éles végjátékok jutnak most, nem tudjuk megkönnyíteni a saját dolgunkat. Ha végig feszes marad a védekezés, akkor könnyed győzelem lett volna. Nehéz lenne azt mondani, hogy nyertünk egy pontot, mert az első félidő alapján nem ezt gondolom, de a második alapján igen” – mondta az irányító, aki ezúttal két gólig jutott.

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×