eur:
411.23
usd:
392.6
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Anglia búcsúzott, Izland meglepetésre a nyolc között - Izland-Anglia 2-1

Az izlandi labdarúgó-válogatott hátrányból fordítva meglepetésre 2-1-re legyőzte az angol csapatot a franciaországi Európa-bajnokság hétfő esti nyolcaddöntőjében, Nizzában.

Az izlandi együttes - amely a csoportkörből a magyar válogatott mögött másodikként jutott tovább az F jelű négyesből - a vasárnap esti negyeddöntőben a házigazda francia csapattal mérkőzik Párizsban.

Eredmény, nyolcaddöntő:

Izland-Anglia 2-1 (2-1)

Nizza, Stade de Nice, 33 901 néző, v.: Damir Skomina (szlovén)

gólszerzők: R. Sigurdsson (6.), Sigthórsson (18.), illetve Rooney (4., 11-esből),

sárga lap: G. Sigurdsson (38.), A. Gunnarsson (65.) illetve Sturridge (47.)

Izland:

Halldórsson - Saevarsson, Árnason, R. Sigurdsson, Skúlason - G. Sigurdsson, A. Gunnarsson - Gudmundsson, B. Bjarnason - Sigthórsson (E. Bjarnason, 77.), Bödvarsson (Traustason, 88.)

Anglia:

Hart - Walker, G. Cahill, Smalling, Rose - Alli, Dier (Wilshere, a szünetben), Rooney (Rashford, 87.) - Sturridge, Kane, Sterling (Sterling, 60.)

I. félidő:

4. perc: A ziccerben kiugró Raheem Sterlinget az ötösön belül elsodorta az izlandi kapus, Hannes Haldórsson. A megítélt büntetőt Wayne Rooney nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtte (0-1).

6. perc: Jobb oldali bedobás után Kári Árnason csúsztatta meg fejjel a labdát, a bevetődő Ragnar Sigurdsson három méterről a kapuba továbbította (1-1).

18. perc: Jól kijátszott izlandi akció végén Jón Dadi Bödvarsson passzolt az angol tizenhatos előtt helyezkedő Kolbeinn Sigthórssonnak, aki 15 méterről, szemből lőtt a bal alsó sarok felé, s bár Joe Hart beleért a lövésbe, a labda átgurult a gólvonalon (2-1).

Az angolok csapatkapitánya, Wayne Rooney 115. alkalommal lépett pályára a nemzeti együttesben, ezzel - David Beckhammel - holtversenyben második a válogatottsági örökrangsorban, már csak a 125 fellépést számláló Peter Shilton áll előtte.

Anglia legutóbbi négy Eb-mérkőzése tizenegyes-párbajjal végződött a kieséses szakaszban, ebből a legutóbbi hármat elvesztették.

A találkozó villámgyors gólváltással indult: a negyedik percben Rooney értékesített magabiztosan egy büntetőt, majd két percre rá Izland az első támadásából egyenlített Ragnar Sigurdsson révén. Ez volt az Európa-bajnokságok történetének első olyan mérkőzése, amelynek első hat percében mindkét együttes betalált.

Az izlandi csapat ezután is aktívan támadott, s Sigthórsson góljával a 18. percben a vezetést is megszerezte. Ez volt az izlandi támadó első kaput eltaláló lövése a kontinenstornán 263 perc alatt.

A szünetig mindkét fél előtt adódott lehetőség, ám betalálni egyiknek sem sikerült. Az angoloknak azonban nem kellett kétségbe esniük, ugyanis legutóbbi három olyan összecsapásukat megnyerték, ahol hátrányban voltak a félidőben.

A szünet után nem sokkal Ragnar Sigurdsson ollózásánál nagyot védett Joe Hart. Ezt követően az angolok kerültek - némileg meddő - mezőnyfölénybe. Ezzel azonban nem tudtak élni, sőt kontrákból az izlandiak előtt adódtak nagyobb lehetőségek, így meglepetésre a 323 ezer lakosú északi szigetország csapata mérkőzhet a házigazdával a legjobb nyolc között.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×