Infostart.hu
eur:
354.18
usd:
311.27
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Horváth Krisztofer, az Újpest (b) és Gavriel Gilad Kanichowsky, a Ferencváros játékosa a Fizz Liga 21. fordulójában játszott Ferencvárosi TC - Újpest FC mérkõzésen a Groupama Arénában 2026. február 7-én.
Nyitókép: MTI/Purger Tamás

Nem maradt következmények nélkül a még mindig balhés Újpest–Fradi

Szektorbezárás lett a jussa mindkét futballcsapatnak a saját stadionjában. A Nyíregyháza és a Honvéd is megkapta a magáét az MLSZ-től.

A május 3-i Újpest-Ferencváros bajnoki labdarúgó-mérkőzésen történt események miatt mindkét klubot szektorbezárással büntette a Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága.

A testület a zöld-fehéreket a szurkolók megbotránkoztató és rasszista kifejezések bekiabálásai miatt pénzbüntetéssel sújtotta, továbbá egy hazai bajnoki mérkőzésre szóló szektorbezárással büntette hat hónapra felfüggesztve, ugyanakkor a korábbi fegyelmi vétségek próbaidőn belüli ismételt előfordulása miatt elrendelte a korábban kiszabott felfüggesztett szektorbezárás végrehajtását.

A lila-fehérek ugyanilyen okok, valamint rendzavarás miatt szintén pénzbüntetést és hat hónapra felfüggesztett szektorbezárást kaptak. Akárcsak az ősi rivális esetében, az Újpestnek is a fegyelmi vétségek próbaidőn belüli ismételt előfordulása miatt elrendelték a korábban kiszabott felfüggesztett szektorbezárás végrehajtását. A IV. kerületi klub továbbá három másik mérkőzés összevont eljárása után szintén pénzbírságot kapott.

A fegyelmi bizottság a Nyíregyházát négy bajnoki találkozó összevont eljárása után a szurkolók megbotránkoztató bekiabálásai miatt pénzbüntetésre kötelezte.

A másodosztályból feljutott Budapest Honvéd a szegedi vendégszereplése miatt bűnhődött, ugyanis szurkolói megbotránkoztató és rasszista kifejezések bekiabálásai miatt pénzbüntetést és szektorbezárást kapott.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×