Infostart.hu
eur:
353.98
usd:
311.25
bux:
139624.46
2026. június 26. péntek János, Pál
José Mourinho, az olasz csapat vezetőedzője a labdarúgó Európa-liga döntőjében játszott Sevilla - AS Roma mérkőzésen a hosszabbítást követő büntetők után a budapesti Puskás Arénában 2023. június 1-jére virradóan. A döntőt a Sevilla nyerte 1-1-es rendes játékidő és hosszabbítás után tizenegyesekkel 4-1-re.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

José Mourinho nem hosszabbít a Benficánál, de (még) nem beszél a Real Madridról

José Mourinho hamarosan visszatér a Real Madridhoz? A kérdőjel helyett pontot (vagy felkiáltó jelet) írni még bizonyosan korai, de az tény, hogy elismerte, korábbi ígéretével ellentétben nem hosszabbítja meg a szerződését a Benficával.

A Braga elleni 2–2-es döntetlen után a portugál edző bevallotta, hogy már nem tervezi új szerződés aláírását Lisszabonban, miközben úgy tűnik, érzelmesen búcsút intett a csapatának.

Annak ellenére, hogy márciusban kijelentette, hogy habozás nélkül aláírna egy kétéves hosszabbítást, Mourinho, most úgy tűnik, távozni készül az Estadio da Luzból.

Közben Madridban egyre erősödnek azok a hírek, amelyek szerint Álvaro Arbeloa távozik a Real Madrid első csapatának éléről, miután egyetlen trófea nélkül zárja futballistáival a tavaszt.

Mourinho, aki Florentino Pérez egyik kedvence, 2010 és 2013 között 178 meccsen dirigálta a Madridot. Bár talán kevesen fogadnának rá, a győzelmi mutatója (71,91 százalék) minden más állomáshelyénél elértnél magasabb.

Ahogy az A Bola idézi, Mourinho álláspontja jelentősen megváltozott a tavasz eleje óta. Március 1-jén határozottan kifejezte, hogy a Benficánál szeretne maradni, kijelentve: „Maradni akarok, tiszteletben tartom a szerződésemet a Benficával, és ha újabb két évre meg akarják újítani, akkor egyetlen szó nélkül aláírom.”

Arra a kérdésre azonban, hogy ez az elkötelezettség még mindig fennáll-e a hétfői, Braga elleni döntetlen után, így válaszolt: „Nem. Mert március 1. az március 1., és mert a bajnokság utolsó két hete nem a jövőről, nem a szerződésekről való gondolkodásról szól. Szombaton lesz egy meccs az Estoril ellen, és azt hiszem, hétfőtől kezdve képes leszek megválaszolni ezt a kérdést, az edzői jövőm és a Benfica jövőjének kérdését.”

Mourinho dacos lett, amikor rákérdeztek, miért nem hajlandó beszélni a madridi lehetőségről. „Természetesen rajtam múlik, hogy megadjam a választ. Látott már engem valaki titkolózni, vagy kibújni a felelősség alól? Amióta a lehetőségekről beszélnek, a fejemben csak egy dolog motoszkál: dolgozni és a tőlem telhető legjobbat nyújtani, és nem állok meg az Estoril elleni meccsig. Ez a tisztelet megilleti a Benficát, ez a tisztelet megilleti a szakmámat, és senkinek sem szabad ehhez hozzányúlnia. A szakmai méltóságom, az őszinteségem és egy olyan klub iránti tiszteletem, mint a Benfica ezt diktálja. Ezért jogom van hallgatni."

Hozzátette: „Továbbra is azt mondom, hogy senkivel sem beszéltem más klubtól; most a Real Madridról van szó, de bármelyik másik klub is lehetne. Senkivel sem beszéltem egyetlen klubtól sem. Vasárnaptól kezdve erre lehetőségem lesz.”

Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×