eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
Póta Georgina az osztrák Sofia Polcanova elleni mérkőzésén az asztaliteniszezők WTT Champions versenyének első fordulójában a budapesti BOK Csarnokban 2022. július 18-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Póta Georgina megszerezte a párizsi kvótát egyesben

Ezzel ő lett a harmadik, aki a párizsi olimpián asztaliteniszben képviselheti hazánkat.

A nemzetközi szövetség (ITTF) a kedden megjelent világranglistáról töltötte fel az egyes mezőnyt és Pink Márk szövetségi kapitány arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a Budaörs 39 éves játékosa kapta az egyik indulási jogot.

A kétszeres Európa-bajnok Póta Georgina tavasszal remekül szerepelt a nemzetközi versenyeken, és ennek köszönheti, hogy a 71. helyre lépett előre a rangsorban, amivel kivívta a párizsi szereplés jogát.

A magyar asztaliteniszező pályafutása ötödik ötkarikás fellépésre készülhet, korábban Pekingben (2008), Londonban (2012), Rio de Janeiróban (2016) és Tokióban (2021) is egyesben szerepelt.

Ezzel véglegessé vált, hogy három magyar képviseli majd az asztaliteniszezőket Párizsban, korábban az Ecseki Nándor, Madarász Dóra vegyes páros szerzett kvótát a játékokra.

A párizsi olimpia ünnepélyes megnyitóját július 26-án rendezik, de a versenyek már 24-én elkezdődnek.

Címlapról ajánljuk

Száj- és körömfájásjárvány - Irgalmatlan szigor lép életbe az állatok terén

Például minden korlátozás alá eső terület esetében érvényes, hogy azokba fogékony állatokat tilos beszállítani, valamint az állatokat kivinni onnan.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Az Európai Unió költségvetésében párhuzamosan két jelentős cél is hangsúlyosan megjelenik: az innováció ösztönzése és a regionális egyenlőtlenségek csökkentése. Bár a Horizont Európa és a Kohéziós Politika külön logika mentén működik, a döntéshozók évek óta próbálják összekapcsolni a két forrásrendszert, hogy azok hatékonyabban támogassák egymást. A cél világos: a kutatási kiválóság ne csak a fejlettebb térségek kiváltsága legyen, hanem a leszakadó régiókban is érvényesüljön. Ennek érdekében az EU jogi és adminisztratív eszközökkel is ösztönözni próbálja a szinergiákat, például a források kombinálását vagy a közös pályázati mechanizmusokat – egy friss, az Európai Parlament számára készült jelentés azonban arra figyelmeztet, hogy a gyakorlatban továbbra is komoly akadályok gátolják a két támogatási forma összehangolását, a problémával pedig az Európai polgári vitacsoportok most kezdődő ülésein is hangsúlyosan foglalkoznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×