eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
A későbbi győztes belga Alexander Doom (b) a férfi 400 méteres síkfutás döntőjében a glasgow-i fedett pályás atlétikai világbajnokságon 2024. március 2-án. Molnár Attila (j2) az ötödik helyen végzett.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Ellenzi a sportolók pénzdíjazását az Európai Olimpiai Bizottság elnöke

Számos sportági szövetség szerint ez beavatkozás a játékokba.

Diszkriminatívnak és az olimpiai értékekkel összeegyeztethetetlennek tartja a párizsi játékokon dobogós sportolók pénzdíjazását Szpirosz Kapralosz, az Európai Olimpiai Bizottság (EOB) elnöke.

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (WA) a 48 párizsi aranyérmesnek 50 ezer dollárt ad - a 2028-as Los Angeles-i játékokon az ezüst- és bronzérmesek is pénzjutalomban részesülnek -, míg a Nemzetközi Ökölvívó Szövetség (IBA) az első helyezetteknek 100 ezer, a másodikoknak 50 ezer, a harmadikoknak pedig 25 ezer dollárt fizet. Ezeket a döntéseket más sportági szövetségek felháborodással fogadták, akárcsak a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB), mivel szerintük a díjazás beavatkozás a játékokba.

"Hiszünk abban, hogy a sportolók azért mennek az olimpiára, hogy ott a játékok értékeiért küzdjenek meg, és a legutolsó gondolatuk lehet a pénzszerzés vagy egyéb bónuszok" - fogalmazott a NOB-tag Kapralosz.

Hozzátette: úgy gondolja, minden ország nemzeti olimpiai bizottságán vagy kormányán keresztül tud megállapítani olimpiai jutalmakat a játékokon eredményesen szereplő sportolók körében.

"Azt hiszem, diszkriminatív pénzt adni az aranyérmeseknek, ez nem követi a szolidaritás elvét" - mondta.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×