eur:
401.3
usd:
366.98
bux:
74264.68
2024. október 12. szombat Miksa
Miura Kazujosi, minden idők legidősebb profi futballistája. Forrás:Twitter/Dusan Mendel
Nyitókép: Forrás:Twitter/Dusan Mendel

Még egy futballszezont vállal az 56 éves Kazu Király

A következő idényben is a portugál másodosztályban szereplő Oliveirensét erősíti Miura Kazujosi, minden idők legidősebb profi futballistája.

Az 56 éves japán sportoló bejelentette, hogy a Yokohama FC kölcsönjátékosaként még egy szezont marad a Portóhoz közeli klubnál, s az lesz pályafutása 39. idénye.

Miura pályafutásának február óta az Oliveirense a 16. klubja, Portugália pedig a hatodik ország, amelynél játékosként megfordul. A "Kazu Királynak" becézett futballista az elmúlt hónapokban ezzel együtt nem alkotott maradandót csapatánál, ugyanis csak háromszor állt be csereként, ebből kétszer alig egy percet töltött a pályán.

A japán középpályás 1986-ban a brazil Santosban kezdte pályafutását profiként, majd több brazil és japán együttesben is megfordult. Európában az olasz Genoában és a horvát Dinamo Zagrebben játszott, de légióskodott Sydneyben is.

A japán válogatottban 89 meccset játszott és 55 gólt szerzett 1990 és 2000 között.

Miura a japán élvonal legidősebb gólszerzője, valamint a válogatott történetének második legeredményesebb futballistája.

Címlapról ajánljuk

Markus Söder: itt a vége, pénzügyileg és kulturálisan is túlterheli Németországot a migráció

Egyes tantermekben már alig beszélnek németül, az emberek nem érzik igazán otthon magukat azokban a városrészekben, ahol élnek – figyelmeztetett a bajor CSU elnöke abban az interjúban, amelyet pártja kongresszusa előtt adott. Markus Söder szerint a migráció túl nagy terhet jelent Németország számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.14. hétfő, 18:00
Palócz Éva
a Kopint-Tárki vezérigazgatója
Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

A közel-keleti konfliktusok esetében többnyire a hagyományos nagyhatalmak – az Egyesült Államok, Kína és Oroszország – nevei merülnek fel, mint potenciális rendteremtő, vagy az események alakulásában leginkább érdekelt globális tényezők. A felsorolásból viszont szinte minden alkalommal kimarad a térséggel a legközelebbi és hosszú történelmi kapcsolatot ápoló India. A felemelkedő nagyhatalom számára kihívást jelent a téma, mivel egyszerre szembesülnek bel- és külpolitikai dilemmákkal, kényes egyensúlyi helyzetet kell teremtenie a kormányzatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×