"Fontos volt, hogy az elmúlt kicsit több mint tíz év tanulságait figyelembe vegyük, majd egy olyan indikátorrendszert alakítottunk ki, ahol a sportágakat önmagukhoz mértük" – mondta Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár.
Ennek alapján olyan teljesítményalapú támogatási rendszert dolgoztak ki, amely figyelembe veszi az adott sportág eredményhozó képességét, az ott folyó szakmai munkát, a szövetség teljes strukturális felépítését és a működésének a minőségét. Az államtitkár szerint
a program fő üzenete, hogy a hatékonyságot növeljék.
A programban sokat tettek annak érdekében, hogy a szövetségek hatékonyan használhassák fel a pénzt. Schmidt Ádám kinevezése után elsőként a bürokrácia csökkentését hirdette meg, hogy levegyék az adminisztratív terheket a szövetségekről. Eddig 8-9 szerződés volt és 4-5 egyszerre futó program, most egy program keretében egy szerződést kötnek a sportági támogatásról.
Hatékonyságnövelő körülmény, hogy a szövetségek egy összegben az év elején megkapják a pénzt, ami kiszámíthatóbbá is tervezhetőbbé teszi a szakmai munkát a szövetségekben. A támogatás érkezését sok tényező befolyásolhatja, a kifizetésben sokaknak fontos szerepe van. Január vége, február közepe az időpont, amit igyekeznek tartani.
Schmidt Ádám kifejtette: az államtitkárságnak és a magyar kormánynak elsődleges feladata, hogy minden feltételt biztosítson ahhoz, hogy minél több sportoló eljusson a 2024-es párizsi olimpiára és paralimpiára, ehhez pedig megfelelő szakmai munkára van szükség a szövetségekben. Az államtitkárságnak nem feladata a kvalifikációban elvárást meghatároznia, de biztosítania kell a feltételrendszert, aztán pedig szurkolnia a magyaroknak.