392.97
363.49
72351.87
A ferencvárosi Adama Traoré (b) és Benoit Badiashile, a francia csapat játékosa a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában játszott AS Monaco - Ferencváros mérkőzésen a Monte-Carlo-i II. Lajos Stadionban 2022. szeptember 15-én.

Nyert Monacóban, hatpontos a Fradi az Európa-ligában

Vécsei Bálint góljával 1-0-ra nyert a Ferencváros az AS Monaco otthonában, az Európa-ligában. A Fradi két forduló után hatpontos, vezeti a csoportját.

Az összeállítások.AS Monaco: Nübel – Disasi, Sarr, Badiashile – Vanderson, Fofana, Camara, Golovin, Caio Henrique – Diatta, Ben Yedder. Ferencváros: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Knoester, Botka – Laidouni, Besic – Zachariassen, Tokmac, Adama Traoré – R. Mmaee

Kiegyenlített játékot hozott az első tíz perc, a Ferencváros bátran futballozott. Helyzet nem akadt.

Feltűnő volt, hogy a hercegség csapatának a játékosai nagyon sokszor indítottak hosszan. Túl hosszan.

(A csoport másik mérkőzésén a Trabzonspor 1-0-ra vezet a Crvena zvezda ellen.)

Az első negyedórában 56 százalékban a Ferencváros birtokolta a labdát.

A 20. percben Traoré labdájából Tokmac kiugrott, s a hálóba lőtt. A játékvezető lest jelzett, a VAR megnézte, sokáig nézte, s lest ítéltek. Kár.

A 32. percben Adama Traoré 23 méteres lövését Nübel vetődve kiütötte.

A Monaco is erősített, de helyzete a ferencvárosi védők hibájából adódott, Dibusz védett.

Laidouni szabadrúgását Nübel a felső sarok elől ütötte ki.

Traoré lövése zárta le a 47 percen át tartó első félidőt.

A második félidő tizenötödik másodpercében Golovin kapura lőtt, de nem találta el Dibusz kapuját.

Sokkal lendületesebben futballozott a hercegség csapata, mint az első félidőben.

Az első ferencvárosi csere, Gojak váltotta Tokmacot, Boli pedig Ryan Mmarét.

Ben Yeddert a svájci válogatott Embolo váltotta.

(A csoport másik mérkőzésén a Trabzonspor 2-0-ra vezet a Crvena zvezda ellen.)

Vécsei is pályára került, Besic ment le. Húsz perc van hátra.

Jakobs is beállt a Monacóhoz, az első labdaérintéséből gólt szerezhetett volna, miután Samy Mmaee odapasszolta neki a labdát a magyar ötösön. Dibusz bravúrral mentett.

Botka „gyanúsan” szerelte a tizenhatoson belül ellenfelét, szerencséje volt a Ferencvárosnak.

(A csoport másik mérkőzésén a Trabzonspor 2-1-re vezet a Crvena zvezda ellen.)

A 80. percben Boli nagyon erőszakosan indult meg, Traoré is megharcolta a magáét, felemelte hátra a labdát a tizenhatos vonalára, Vécsei lövése pedig, miután két védőn is megpattant a labda, átjutott a gólvonalon, 0-1.

A következő 15 percben támadott a Monaco, de eredmény nélkül.

Vége, 1-0-ra nyert a Fradi.

A csoport másik mérkőzésén a Trabzonspor 2-1-re nyert a Crvena zvezda ellen.

A csoport állása két forduló után: 1. Ferencváros 6 pont, 2. Trabzonspor 3, 3. Monaco 3, 4. Crvena zvezda 0.

2024.07.05. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Napokon belül távozhat Ukrajna miniszterelnöke, Zelenszkij kész tárgyalni a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Ukrán források szerint Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hamarosan menesztheti az ország második legbefolyásosabb emberét, Denisz Simhal kormányfőt. Mindeközben a frontot ismét elárasztották az orosz Lancet-drónok: szabályosan vadásznak az ukrán páncélosokra. Kijev és az Egyesült Államok is elutasította Orbán Viktor magyar miniszterelnök tűzszüneti javaslatát. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újabb békekonferenciát rendezne, ezúttal Oroszország részvételével. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.