eur:
407.44
usd:
385.15
bux:
78007.08
2024. november 19. kedd Erzsébet
Sandra Rimstedt, Marion Michielsen, Joan Brody, Fischer Brigitta, Cecilia Rimstedt: a női csapatvilágbajnok.bridzs.hu
Nyitókép: bridzs.hu

Magyar arany a bridzs-vb-n

Fischer Brigitta aranyérmet nyert a Wroclawban zajló 16. bridzsvilágbajnokságon.

Az MTK 28 éves, civilben építész bridzsezője két-két amerikai és svéd játékos csapattársaként nyert a nők versenyében – a magyar szövetség tájékoztatása szerint.

A három nap alatt lebonyolított körmérkőzéses alapszakaszt nagy különbséggel, a második előtt épp egy maximális győzelemre való, húszpontos előnnyel nyerte meg a Brody néven induló későbbi első együttes, amely a döntőben 133-126-ra győzött az amerikai, angol és svéd párral felálló Tri Polar ellen.

A magyar versenybridzsnek minden kategóriát, versenyszámot és korosztályt figyelembe véve eddig egyetlen világbajnoki aranyérme volt: Kovács László és Poór Andor 1937-ben, azaz 85 évvel ezelőtt a budapesti Vigadóban rendezett vb-n győzött párosban.

Fischer Brigitta számára még nem ért véget a viadal, a vegyescsapatok versenyében is indul.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×