393.13
363.59
72351.87
Gálfi Dalma a második helyezettnek járó trófeával a valenciai keménypályás női tenisztorna döntőjét követő eredményhirdetésen 2021. szeptember 19-én. A döntőt az olasz Martina Trevisan nyerte 4:6, 6:4, 6:0 arányban.
Nyitókép: MTI/EPA-EFE/Ana Escobar

Gálfi Dalma két meccslabdáról esett ki Párizsban

Közel volt a továbbjutás, de végül a szerb rivális örülhetett.

Gálfi Dalma az első fordulóban búcsúzott a francia nyílt teniszbajnokság női versenyében.

A világranglista 98. helyezettje vasárnap megnyerte az első játszmát a szerb Olga Danilovic (174.) ellen, majd a másodikban 6:5-nél 40-15-re vezetett, de adogatóként nem tudta lezárni a mérkőzést. Ellenfele előbb egyenlített, majd rövidítésben megnyerte a második felvonást. A harmadik játszmában Danilovic lendületben maradt, és 2 óra 25 perc után győztesen hagyta el a pályát.

A két teniszező másodszor találkozott egymással a WTA sorozatban, tavaly a budapesti tornán Gálfi két szettben nyert.

2024.07.05. péntek, 18:00