393
363.47
72351.87
2024. július 4. csütörtök Ulrik
Pep Guardiola, a Manchester City vezetőedzője (k) ünnepel, miután csapata megnyerte az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 2022. május 22-i, Aston Villa elleni mérkőzését Manchesterben. A Manchester City öt év alatt negyedszer, összességében pedig nyolcadszor lett bajnok az angol labdarúgó-bajnokságban.
Nyitókép: MTI/AP/Dave Thompson

A sírból hozta vissza a bajnoki címet a Manchester City

Bejött Pep Guardiola cseréje, öt év alatt negyedszer lett aranyérmes a Premier League-ben a csapat.

Megvédte címét az angol labdarúgó-bajnokságban a Manchester City, amely kétgólos hátrányát hat perc alatt ledolgozva 3-2-re legyőzte a vendég Aston Villát a 38., utolsó fordulóban vasárnap, így megőrizte egypontos előnyét a tabellán a Wolverhamptont 3-1-re verő Liverpoollal szemben.

A manchesteri világoskékek szurkolóinak volt okuk az izgalomra, az Aston Villa ugyanis már a szünetben 1-0-ra vezetett, majd a 69. percben megduplázta előnyét. Josep Guardiola vezetőedző tanítványai ezután összeszedték magukat, a 76. percben a nem sokkal előbb beállt Ilkay Gündogan szépített, két perccel később Rodrigo Hernández egyenlített, majd a 82. percben ismét Gündogan volt eredményes, ezzel eldöntve a meccs és a bajnoki cím sorsát.

Liverpoolban meglepetésre a harmadik percben a Wolves szerzett vezetést, de a Vörösöknek 21 perc múlva összejött az egyenlítés. A fordulás után sokáig nem változott az állás, Mohamed Szalah pedig már akkor szerzett gólt a hazaiaknál, amikor a City is vezetett a maga mérkőzésén, így a Pool számára a siker nem ért aranyérmet.

Manchester, 2022. május 22.
MTI/AP/Dave Thompson
Manchester, 2022. május 22. A Manchester City szurkolói ünnepelnek, miután csapata megnyerte az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 2022. május 22-i, Aston Villa elleni mérkőzését Manchesterben. A Manchester City öt év alatt negyedszer, összességében pedig nyolcadszor lett bajnok az angol labdarúgó-bajnokságban. MTI/AP/Dave Thompson

A Manchester Citynek a Premier League történetében ez a hatodik bajnoki aranya, korábban kétszer, 1937-ben és 1968-ban diadalmaskodott az élvonalban.

A harmadik, negyedik és ötödik pozícióban nem történt változás, a bronzérmesként záró Chelsea a vasárnapi utolsó körben 2-1-re legyőzte a vendég Watfordot, míg a negyedik Tottenham Hotspur 5-0-ra nyert az utolsóként végzett és kiesett Norwich City otthonában. Az ötödik Arsenal 5-1-re verte hazai pályán az Evertont. A hatodik és ezzel Európa-liga-induló Manchester United ugyan kikapott a Crystal Palace vendégeként, de mivel a hetedik West Ham United a Brighton otthonában veszített, az MU maradt a hatodik pozícióban, a West Ham pedig a Konferencia-liga-szereplést érő hetediken.

A forduló előtt még élvonalban maradást érő helyen álló Burnley most bukta el a PL-részvételét, ugyanis 2-1-re kikapott a vendég Newcastle Unitedtól, miközben a Leeds United 2-1-re nyert Brentfordban. Ezzel a Leeds az első osztályban maradt, a Burnley pedig a következő idényben a Championshipben szerepel majd.

A Premier League gólkirályi címén ezúttal ketten osztoznak, Szalah és a Tottenhamben szereplő dél-koreai Szon Hung Min ugyanis egyformán 23-23 alkalommal volt eredményes az idény során.

Premier League, 38. (utolsó) forduló:

Arsenal-Everton 5-1 (2-1)

Brentford-Leeds United 1-2 (0-0)

Brighton-West Ham United 3-1 (0-1)

Burnley-Newcastle United 1-2 (0-1)

Chelsea-Watford 2-1 (1-0)

Crystal Palace-Manchester United 1-0 (1-0)

Leicester City-Southampton 4-1 (0-0)

Liverpool FC-Wolverhampton Wanderers 3-1 (1-1)

Manchester City-Aston Villa 3-2 (0-1)

Norwich City-Tottenham Hotspur 0-5 (0-2)

a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Napokon belül távozhat Ukrajna miniszterelnöke, Zelenszkij kész tárgyalni a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Ukrán források szerint Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hamarosan menesztheti az ország második legbefolyásosabb emberét, Denisz Simhal kormányfőt. Mindeközben a frontot ismét elárasztották az orosz Lancet-drónok: szabályosan vadásznak az ukrán páncélosokra. Kijev és az Egyesült Államok is elutasította Orbán Viktor magyar miniszterelnök tűzszüneti javaslatát. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újabb békekonferenciát rendezne, ezúttal Oroszország részvételével. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.