Infostart.hu
eur:
352.1
usd:
307.36
bux:
137625.54
2026. június 22. hétfő Paulina
Kentin Mahé (k), a Veszprém és Felix Claar (b), az Aalborg játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott Aalborg HB -Telekom Veszprém visszavágó mérkőzésen a dániai Aalborg Gigantium stadionjában 2022. május 18-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Anikó

Négyes döntőben a Veszprém a kézilabda BL-ben

A veszprémiek tizedik alkalommal jutottak a legjobb négy közé a BL-ben, a kölni tornán pedig hetedszer vehetnek részt.

A Telekom Veszprém négyes döntőbe jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel 37-35-re kikapott a dán Aalborg otthonában a negyeddöntő szerdai visszavágóján, de 71-66-os összesítéssel megnyerte a párharcot. Az első mérkőzésen múlt csütörtökön 36-29-re diadalmaskodott a Veszprém.

Az elődöntő sorsolását kedden rendezik, a kölni négyes döntőre pedig június 18-19-én kerül sor.

A vendégek teljes kerettel érkeztek, a dánoktól viszont Sebastian Henneberg, Martin Larsen, Andreas Holst, Sebastian Barthold, Benjamin Jakobsen és Lukas Sandell is hiányzott, ráadásul a bemelegítés során Aron Palmarsson is megsérült.

Az előző idényben BL-ezüstérmes Aalborg a meccs elején nem tudott lendületbe kerülni, a jól védekező veszprémiek kontrollálták a játékot, később azonban jöttek a gyors ellenakciók és a könnyű gólok a hazaiaktól. Kapusának lecserélésével létszámfölényes támadójátékkal próbálkozott a dán csapat, ám ezt a vendégek kihasználták és a találkozó negyedénél már 10-7-re vezettek. Csakhamar Jesper Nielsent is elveszítették sérülés miatt a házigazdák, de nélküle is egyenlítettek, majd jól tartották magukat. Időnként a Veszprém is elővette a hét a hat elleni taktikát, és a meglehetősen hektikus első félidő után 21-20-ra vezetett.

Egy ideig a szünet után sem változott a játék képe, egyik oldalon sem remekeltek a védelmek, így továbbra is sok gól született. A vendégek megint elléptek három találattal, ám az Aalborg ezúttal is egyenlített, sőt a 48. percben - a meccs során először - a vezetést is átvette. Kettős kínai figurából is betaláltak a dánok, akik 6-1-es sorozatot produkáltak, majd nyitott védekezésre váltottak. A veszprémiek támadásai igencsak akadoztak, és bár végül kikaptak, a továbbjutásuk nem forgott veszélyben.

A hazaiaknál Kristian Björnsen és Buster Juul-Lassen kilenc, Nikolaj Christensen hét gólt szerzett, Simon Gade kilenc lövést védett. A túloldalon Rasmus Lauge Schmidt és Kentin Mahé hat-hat, Gasper Marguc öt alkalommal talált be, Vladimir Cupara hatszor, Rodrigo Corrales négyszer védett.

A két csapat hatodik egymás elleni mérkőzésén három veszprémi siker mellett harmadszor nyert az Aalborg.

Aalborg, 2022. május 18.
A győztes Telekom Veszprém játékosai a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott Aalborg HB -Telekom Veszprém visszavágó mérkőzés végén a dániai Aalborg Gigantium stadionjában 2022. május 18-án. A Telekom Veszprém bejutott a négyes döntőbe, bár 37-35-re kikapott a dán Aalborg otthonában, de 71-66-os összesítéssel mégis megnyerte a párharcot.
MTI/Kovács Anikó
A győztes Telekom Veszprém játékosai a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott Aalborg HB -Telekom Veszprém visszavágó mérkőzés végén a dániai Aalborg Gigantium stadionjában 2022. május 18-án. A Telekom Veszprém bejutott a négyes döntőbe, bár 37-35-re kikapott a dán Aalborg otthonában, de 71-66-os összesítéssel mégis megnyerte a párharcot. MTI/Kovács Anikó

A lefújás után Momir Ilic veszprémi vezetőedző úgy értékelt: sokáig az ő csapata irányította a mérkőzést - amelyen rengeteg gól esett -, így az első 45 perccel többé-kevésbé elégedett, főleg a támadójátékkal. Hozzátette, a végefelé kiengedtek, ez nem tetszett neki.

"Gratulálok az Aalborgnak a győzelemhez, remekül játszott, de nagyon örülök a továbbjutásnak, és annak, hogy egy év kihagyás után visszatérünk a négyes döntőbe" - nyilatkozta.

Lékai Máté arról beszélt, hogy sok hiányzója volt az Aalborgnak, mégis az utolsó percig küzdött.

"Tudunk a mainál jobban is játszani, Kölnben jobban is kell teljesítenünk, de a legfontosabb, hogy továbbjutottunk" - fűzte hozzá az irányító.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Hétfőn Magyar Péter miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés újabb rendkívüli ülése, ismerteti a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot, és hogy hogyan váltják le a közjogi méltóságokat. Kedden egy sor fontos indítványról, így a 110 oldalas korrupcióellenes törvénycsomagról is szavazhatnak – benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Moszkva győzni akar, saját céljainak megvalósítását, és nem várja az ukrajnai rendezésről Anchorage-ban aláírt megállapodások teljesülését - jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában. Német és francia törvényhozók az eddiginél jóval határozottabb fellépést sürgetnek az orosz árnyékflotta ellen. A képviselők szigorúbb ellenőrzéseket és az olajszankciókat kijátszó tankerek feltartóztatását követelik, miközben Moszkva már olyan ellenintézkedésekkel fenyegetőzik, mint a katonai kíséret biztosítása vagy akár a hajók aláaknázása - írja az RBC Ukraine. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×