eur:
388.13
usd:
360.17
bux:
69016.26
2024. május 10. péntek Ármin, Pálma
A negyedik helyezett Kozák Danuta a női kajak egyesek 500 méteres versenyének döntője után a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Sea Forest Kajak-kenu Pályán 2021. augusztus 5-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Egy versenyen sem indul idén Kozák Danuta, a hatszoros olimpiai bajnok

Kozák Danuta hosszú alapozásba kezd a 2024-es párizsi játékokra.

A hatszoros olimpiai bajnok kajakozó Kozák Danuta nem indul az idei versenyeken, mert hosszú alapozásba kezd a 2024-es párizsi játékokra - adta hírül korábban az InfoRádió.

Később a hazai szövetség (MKKSZ) is közölte pénteken: minden idők legeredményesebb magyar női olimpikonja számára az a legfontosabb, hogy kigyógyuljon a tavaly összeszedett könyöksérüléséből, de az edzésekkel nem áll le. A döntést megelőzően Kozák és edző-férje, Somogyi Béla egyeztetett Hüttner Csaba szövetségi kapitánnyal.

"Az a legjobb megoldás, ha idén nem versenyez, így bőven lesz idő a feltöltődésre és a rehabilitációra" - mondta Hüttner.

Hozzátette, Kozák egyértelmű célja, hogy tagja legyen a magyar válogatottnak a 2024-es olimpián, és a kapitány szerint képes lehet arra, hogy az eddigi nyolc érme mellé újabbakat gyűjtsön Párizsban.

A szakember hangsúlyozta, a rehabilitációhoz és az elnyújtott alapozáshoz az MKKSZ a következő egy évben is minden segítséget megad Kozák Danutának.

Címlapról ajánljuk
Hszi Csin-ping: Kína támogatja Magyarországot, hogy nagyobb szerepet játsszon az EU-ban

Hszi Csin-ping: Kína támogatja Magyarországot, hogy nagyobb szerepet játsszon az EU-ban

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtök délután fogadta a Kínai Népköztársaság elnökét, Hszi Csin-pinget. A tárgyalások után az előzetes hírek szerint mintegy másfél tucat megállapodást írtak alá, majd sajtónyilatkozatot tett a két vezető. Orbán Viktor felsorolta az ágazatokat, amelyekben megállapodások jöttek létre. Hszi Csin-ping kiemelte: stratégiai partnerséget köt a két ország, amellyel arany útra terelik a kínai–magyar kapcsolatokat.

18 kínai-magyar megegyezés született - bejelentették a konkrétumokat

A külgazdasági és külügyminiszter számolt be azon fontosabb projektekről, amelyekkel kapcsolatban a kínai elnök és delegációjának budapesti tartózkodása idején megállapodást kötöttek. Reptéri gyorsvasút, olajvezeték, "szupergyors" határátkelőhely is létesül.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.10. péntek, 18:00
Such György a Magyar Jégkorong Szövetség elnöke
Erdély Csanád a magyar jégkorong-válogatott csapatkapitánya
Állta a sarat a Mol, de nem ez volt élete eddigi legjobb negyedéve

Állta a sarat a Mol, de nem ez volt élete eddigi legjobb negyedéve

Ma hajnalban közzétette idei első negyedéves gyorsjelentését a Mol. Ahogy arra számítani lehetett, a legfrissebb számok messze vannak azoktól az eredményektől, amiket az energiaválság okozta magas olajár-környezetben tudott hozni a társaság, ráadásul az elmúlt hónapokban több tekintetben is kedvezőtlenül alakultak a fundamentumok a Mol körül: negatívan hatott a beeső gázár-környezet és az árbevétel-arányos különadó befizetése, viszont a stabilan alakuló Brent-Ural árkülönbözet és a rendkívül magasan alakuló finomítói feláraknak köszönhetően összességében erős számokat hozott a társaság.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×