Infostart.hu
eur:
355.73
usd:
313.2
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Chema Rodriguez, a magyar férfi kézilabda válogatott edzője a férfi kézilabda Eurokupa második fordulójában rendezett Horvátország - Magyarország mérkőzésen Eszéken 2020. november 7-én. Horvátország 31-27-re győzött.
Nyitókép: MTI/EPA

Kinevezték a férfi kézilabdázók új szövetségi kapitányát

Az eddigi másodedző követi a poszton az eddig irányító Gulyás Istvánt.

Az eddigi másodedzőt, a spanyol José María Rodríguez Vaqerót – sportági becenevén Chemát – nevezte ki a férfiválogatott szövetségi kapitányává szombaton a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ).

Az MKSZ honlapja szerint a kapitány szerződése 2024 nyaráig szól. Rodríguez jövő év júniusától főállásban látja majd el a kapitányi tisztséget, addig a portugál Benfica vezetőedzőjeként is tevékenyedik.

A 2019 nyarán kinevezett Gulyás István, Nagy László, Chema Rodríguez összetételű szakmai stáb szerződése a 15. helyezéssel zárult, részben hazai rendezésű Európa-bajnokság után lejárt. Az MKSZ március 1-jén jelezte, hogy tárgyalásokat kezdeményez a spanyol trénerrel a kapitányi poszt betöltéséről.

"Nagy megtiszteltetésnek érzem, hogy a magyar válogatott szövetségi kapitánya lehetek, köszönöm a bizalmat" – nyilatkozott Rodríguez. Hozzátette, az Európa-bajnoki szereplés a mai napig bántja, éppen ezért kettőzött erővel és bizonyítási vággyal áll neki a munkának.

"Hiszek a csapatban és magamban is. A fő cél a párizsi olimpia, elsőként pedig természetesen a sikeres szereplés az áprilisi világbajnoki selejtezőkön. A csapatnak nem csupán a magja, hanem szinte a teljes kerete adott, hétfőtől pedig megkezdjük a közös munkát, amit már nagyon várok" – mondta.

A 42 éves Rodríguez 2019 nyarán vonult vissza. Profi pályafutását 1999-ben a BM Valladolid csapatában kezdte, majd a Ciudad Real, az Atlético Madrid, a Veszprém, és végül a francia USM Saran irányítója volt. A Bajnokok Ligáját kétszer nyerte meg, és további négy alkalommal szerepelt a döntőben. Veszprémi színekben 2012 és 2017 között egyaránt ötszörös bajnok és Magyar Kupa-győztes, illetve kétszeres SEHA Liga-aranyérmes volt. A spanyol válogatottban több mint 120 mérkőzésen lépett pályára, 2005-ben világbajnok, később vb-bronzérmes, illetve Európa-bajnoki döntős volt.

Az új kapitány szakmai stábjának tagjait a következő napokban hozza nyilvánosságra az MKSZ.

A válogatott hétfőtől Budaörsön edzőtáborozik, majd jövő szombaton Gummersbachban, vasárnap pedig Kasselben felkészülési mérkőzést játszik Németországgal. Az áprilisi oda-visszavágós világbajnoki selejtezőben Izrael vagy Litvánia lesz a magyarok ellenfele.

"Az Európa-bajnokság nem sikerült jól, ám hiszünk benne, hogy az a szakmai munka, amelyben Chema Rodríguez részt vett 2019 nyara óta, eredményes lehet a jövőben, hiszen a spanyol szakembernek komoly érdemei voltak a 2020-as Eb-9. és 2021-es világbajnoki 5. helyezés elérésében" – emelte ki Horváth Gabriella, az MKSZ főtitkára.

Az új szövetségi kapitány máris kihirdette első keretét, amelyből Bóka Bendegúz és Lékai Máté egészségi, Bánhidi Bence és Bodó Richárd családi okok miatt hiányzik.

A magyar válogatott kerete

kapusok: Borbály Ádám (Fejér-B.Á.L. Veszprém), Mikler Roland (Szeged), Székely Márton (Eurofarm Peliszter, északmacedón)

jobbszélsők: Bujdosó Bendegúz (Ferencváros), Rodríguez Álvarez Pedro (Balatonfüred)

jobbátlövők: Ancsin Gábor (Tatabánya), Balogh Zsolt (Tatabánya), Leimeter Csaba (PPD Zagreb, horvát)

irányítók: Fazekas Gergő (Fejér-B.Á.L. Veszprém), Győri Mátyás (Tatabánya), Hausz Egon (TVB Stuttgart, német), Juhász Ádám (Tatabánya)

beállók: Rosta Miklós (Szeged), Sipos Adrián (Telekom Veszprém), Topic Petar (Balatonfüred)

balátlövők: Nagy Bence (Ferencváros), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém), Szita Zoltán (Wisla Plock, lengyel)

balszélsők: Kovacsics Péter (Ferencváros), Sunajko Stefan (Tatabánya)

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×