eur:
409.47
usd:
374.76
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Pixabay

Szuperliga: az UEFA és a FIFA sem tilthatja el a játékosokat a válogatottól

A játékosok vétlenek a labdarúgó Szuperliga miatt kirobbant botrányban, így nem érheti őket hátrány – mondta Horváth Gábor, a FIFPRO (Hivatásos Labdarúgók Nemzetközi Szervezete) magyarországi tagszervezetének főtitkára.

Tovább tart a vita a vasárnap éjjel létrehozott Európai Szuperliga körül, a Nemzetközi (FIFA) és az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) szankciókat helyezett kilátásba, például felvetődött, hogy az érintett klubok játékosai már a nyári Európa-bajnokságon sem léphetnek pályára.

Horváth Gábor, a FIFPRO magyarországi tagszervezetének főtitkára szerint viszont egyik szervezet sem tilthatja meg, hogy bárki részt vegyen egy válogatott mérkőzésen, aki nem követett el fegyelmi vétséget. "A játékosok a munkáltatójuk utasításait hajtják végre. Ráadásul a labdarúgóknak semmilyen ráhatásuk nem volt az eseményekre" – mondta az Indexnek, és hozzátette, szankciót ráadásul csak egy elkövetett fegyelmi vétség esetén lehet kiszabni, előre nem.

A játékos legfeljebb kérheti a szerződése felbontását, de alapvetően a futballistának mint munkavállalónak ugyanúgy a munkáltatója utasítását kell követnie, mintha bármely más iparági munkaszerződésről lenne szó. A munkavállaló csak akkor tagadhatja meg az utasítás teljesítését, ha az jogellenes vagy bűncselekmény lenne. "Egy játékos nem tagadhatja meg a szereplést az adott mérkőzésen, ha azt a klubja elrendeli. A játékosok azt sem szabhatják meg, hogy a munkáltatójuk melyik bajnokságba vagy nemzetközi kupába nevez be" – mondta a főtitkár.

"A történelemben az újítók a legtöbbször nem voltak népszerűek, de nélkülük a világ kevésbé fejlődött volna. A Szuperliga életre hívása a mai sportban nem példa nélküli, az sem biztos, hogy alapvetően rossz, valószínűleg népszerű és profitábilis lenne, de az ellenérveket is meg lehet érteni, hogy mi lesz a jövedelmek arányos elosztásával, az egymás iránti szolidaritással, a versenysemlegesség elvével vagy a kisebb klubok védelmével" – vélekedett Horváth Gábor.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×