A CAS emlékeztetett rá, neki kell állást foglalnia arról, hogy egy dal, zene, zenerészlet lejátszható-e a himnusz tiltása idején, abban a két évben, amikor az orosz sportolók nem szerepelhetnek a nemzetközi versenyeken országuk zászlaja alatt.
Az Orosz Olimpiai Bizottság februárban javasolta a Katyusát, egy hónappal azután, hogy azt a testület sportolói tagozata előterjesztette.
A CAS három bíróból álló testülete úgy foglalt állást: az a tiltás, amely "minden Oroszországhoz köthető himnuszra" vonatkozik, kiterjed "minden Oroszországhoz köthető dalra", és ebbe a kategóriába beletartozik a Katyusa is.
A népszerű dal a második világháború korából származik,
egy lányról szól, aki visszavárja kedvesét a távoli határvidékről. A Katyusa női nevet kapta a Vörös Hadseregnek az először ezekben az években bevetett reaktív sorozatvetője is.
A CAS december 17-én jóváhagyta Oroszország eltiltását, de felére csökkentette a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) által kiszabott négyéves büntetést, amelyet az állami szintű doppingolás, illetve a moszkvai doppingellenőrző laboratórium működésében észlelt visszaélések miatt 2019 decemberében hozott meg.
A határozat továbbra is megakadályozza az orosz sportolókat abban, hogy a nemzetközi versenyeken országuk zászlaja alatt induljanak és lejátsszák tiszteletükre a himnuszukat. A CAS-döntés értelmében az oroszok az idénre halasztott tokiói nyári, valamint a 2022-es pekingi téli olimpián sem indulhatnak nemzetük képviseletében.
Oroszország emellett 2022 végéig nem rendezhet világversenyeket és nem is pályázhat azok megrendezésére, ezeken kormánytisztviselői és képviselői sem vehetnek részt.
És akkor a dal: