Infostart.hu
eur:
354.02
usd:
310.15
bux:
137913.44
2026. június 23. kedd Zoltán
Szoboszlai Dominik, a Salzburg játékosa ünnepel, miután gólt szerzett a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában játszott RB Salzburg - Lokomotiv Moszkva mérkőzésen Salzburgban 2020. október 21-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Christian Bruna

"Nagy kihívás lesz" – Szoboszlai Dominik megszólalt

Minden idők legdrágább magyar labdarúgója szerint a válogatott profitálni fog abból, hogy három alapembere folyamatosan együtt dolgozik.

Csütörtök délután a német RB Leipzig bejelentette, hogy Szoboszlai Dominik 2025-ig az ő játékosa.

Ez azt is jelenti, hogy a 20 éves válogatott középpályás az őszi salzburgi BL-szereplést lipcseivel folytatja tavasszal – ráadásul az előző Bajnokok Ligája-szezon elődöntősénél, két másik magyar, Gulácsi Péter és Willi Orbán mellett.

Az átigazoláskor minden idők legdrágább magyar labdarúgója máris értékelt.

"Nagyon örülök, hogy a pályafutásom egy újabb fejezetébe lép, ráadásul a Bundesliga egyik topcsapatánál, amely tavaly BL-elődöntős volt. Nagy kihívás lesz itt is helytállni, de természetesen mindent meg fogok tenni azért, hogy ez minél jobban sikerüljön, és minél hamarabb a német bajnokságban is bizonyítsak. Remélem,

a válogatott is profitál majd abból, hogy két válogatottbeli csapattársammal, Gulácsi Péterrel és Orbán Willivel is egy klubcsapatban játszom mostantól"

– olvasható nyilatkozata az MLSZ honlapján.

Gulácsi Péter is megszólalt.

"Először is gratulálok Dominiknek és nagyon örülök, hogy mellettünk döntött.

Nem is kérdés, hogy az RB Leipzig erősödik majd vele,

de a válogatott szempontjából is nagyon fontos, hogy a csapatból hárman is napi szinten együtt fogunk edzeni, és remélhetőleg minél több mérkőzésen együtt fogunk játszani."

Marco Rossi szövetségi kapitány pedig ezt mondta:

"Véleményem szerint Dominik és menedzsmentje ismét jó döntést hozott.

Az RB Leipzig topklub Európa egyik topbajnokságában,

így egyértelmű, hogy Dominik ismét előrelépett egyet a pályafutásában. Bízom benne, hogy minél több játékpercet kap majd új csapatában, és ahogy Salzburgban, úgy Lipcsében is alapember lesz minél hamarabb."

A korábbi hiedelmekkel ellentétben Szoboszlai még pályára lép egyszer Salzburgban vasárnap, és karácsony után költözik Lipcsébe.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

Magyar Péter a parlamentben: hazánk újra elrabolt nyugat lett

A kormányfő a gödöllői V4-ülés előtt az Országgyűlésben a régiós együttműködést választotta napirend előtti felszólalása témájául. Kijelentette: Magyar Péter: Közép-Európa jelen van, erős, és készen áll arra, hogy saját jövőjét alakítsa.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×