eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
A ferencvárosi Gór-Nagy Miklós (b) és a barcelonai Martin Famera a férfi Bajnokok Ligája 11. fordulójában, az A csoportban játszott CNA Barceloneta - FTC-Telekom mérkőzésen Barcelonában 2019. március 27-én. A találkozót a katalán csapat nyerte 8-5-re.
Nyitókép: MTI/EFE/Andreu Dalmau

Ezért áll külügyi pályára a világbajnok Gór-Nagy Miklós

New Yorkban lesz külgazdasági attasé, magyar cégek exportpiacra jutását igyekszik segíteni.

2019-es visszavonulása után a Fradi utánpótlásában vállalt edzői munkát és bíráskodott is a világbajnok vízilabdázó Gór-Nagy Miklós, most azonban ennek a munkának vége, ugyanis hamarosan New Yorkban kezd a főkonzulátus külgazdasági attaséjaként - derül ki a Nemzeti Sport cikkéből.

A korábbi pólós mindig is "felüdülésként" tekintett a tanulásra a sport mellett, így amikor fiatalon a Hajós Alfrés-uszoda márványtábláit nézegette, nem volt számára kérdés, hogy sokakhoz hasonlóan ő is nagy dolgokra készül a sport utáni életben - kétszázszoros válogatottként.

Közgazdász és jogi diplomája is van, és mindig is érdekelte a külpolitika, így terelte a sors a külügyi tárca irányába, ahol az exportfejlesztési koordinációs főosztályon kezdett dolgozni.

Attaséként fő feladata Magyarország külgazdasági érdekeinek érvényesítése lehet.

New Yorkban szeptemberben állhat munkába, szereti a várost, és reméli, minél több magyar vállalat ottani piacra jutásában segíthet.

Szerinte a vízilabdától a közelmúltban minden szinten búcsút intő Benedek Tibor - akivel világbajnok lett - pótolhatatlan űrt hagy maga után a sportágban.

Mellette több egykori élsportoló is külügyi vonalra ment tovább: Taróczy Balázs (tenisz) Barcelona főkonzulja, Gyurta Dániel (úszás) miniszteri főtanácsadó a KKM-ben, Vincze Ottó (labdarúgás) a barcelonai magyar örökség feldolgozása felelőse.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 08:51
×
×
×
×