eur:
414.54
usd:
398.36
bux:
79580.08
2024. december 23. hétfő Viktória
Olivier Giroud, a Chelsea játékosa (j) ünnepel, miután megszerezte csapata első gólját az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 27. fordulójából elhalasztott Chelsea-Brighton mérkőzésen a londoni Stamford Bridge stadionban 2019. április 3-án. A Chelsea 3-0-ra nyert.
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Várva várt döntést hozott a brit kormány

Június 1-től újraindulhat a sportélet Angliában.

A brit kormány felhívta a sportszervezetek figyelmét, hogy készüljenek az angliai sportélet újraindítására,

amelyre azonban csak június 1. után lesz lehetőség, zárt kapuk mögött.

A koronavírus-járvány miatt bevezetett szigorú óvintézkedések enyhítésének második üteme tartalmazza "a kulturális és sportesemények zárt kapuk mögötti megrendezésének engedélyezését" június első napjától kezdve. A kormány szerint tömegeket vonzó, nyilvános sportesemények megtartása csak később lesz lehetséges, a fertőzöttek számának csökkenésétől függően.

A sportélet Nagy-Britanniában is március közepén állt le. A kormány hétfői döntése nem befolyásolja a Forma-1-es Brit Nagydíjat, amelyre a jelenlegi tervek szerint július 19-én kerülne sor. A labdarúgó Premier League folytatását viszont jelentősen megnehezíti a határozat, hiszen az élvonal klubjai mindenképpen szerették volna június 30-ig lezárni az idényt.

A Premier League klubjai éppen hétfőn tanácskoznak a szezon folytatásáról. A bajnokságból még 92 mérkőzés van hátra.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Határon átnyúló milliárdok, átalakuló uniós támogatási rendszer: így alakítja át Magyarország jövőjét az EU titkos fegyvere

Határon átnyúló milliárdok, átalakuló uniós támogatási rendszer: így alakítja át Magyarország jövőjét az EU titkos fegyvere

Hogyan egyensúlyozhat az Európai Unió a versenyképesség, a szolidaritás és az együttműködés hármas alapelve között a kohéziós politika területén? Ezt a kérdést járta körül Koller Boglárka, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem professzora „A kohéziós politika jelene és jövője” című konferencián tartott előadásában. Az uniós politikák eredményei ellenére a területi egyenlőtlenségek továbbra is fennállnak, miközben az új célkitűzések – mint a fenntarthatóság és a digitalizáció – egyre nagyobb szerepet kapnak. A konferencia másik kiemelt témája az Interreg programok határon átnyúló együttműködései voltak, amelyek Holop Silveszter előadása szerint nemcsak gazdasági, hanem társadalmi és kulturális dimenzióban is hozzájárulnak a határ menti régiók fejlődéséhez. A szakértők egyetértettek abban, hogy a kohéziós politika jövője az alapelvek megőrzésén és a helyi szintek erősítésén múlik.    

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×