eur:
401.93
usd:
371.43
bux:
90496.51
2025. március 31. hétfő Árpád
Baumgartner Zsolt, korábbi Forma-1-es autóversenyző a Forma-1-es Magyar Nagydíj harmadik szabadedzése előtt a mogyoródi Hungaroringen 2014. július 26-án.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Karanténba került az egyetlen magyar Forma–1-es pilóta

Baumgartner Zsolt az Ausztrál Nagydíj előtt autóztatta a sztárokat, alig tudott hazajutni, most vidéken várja a karantén végét.

Néhány órával a Forma–1-es szabadedzések előtt még a melbourne-i pályán száguldott minden idők legfiatalabb világelső teniszezőjével, a wimbledoni és US Open-győztessel, az ausztrál Lleyton Hewittal, majd a koronavírus miatt az sem volt biztos, hogy egyáltalán hazarepülhet Magyarországra."

"Úgy kétszázötven kilométert tettem meg az Albert Parkban, de az első perctől érezni lehetett, hogy a megszokottnál feszültebb, ridegebb a légkör. Óvatosabban viselkedtek az emberek. A kétüléses F1-es autóval teljesített körök után kevés fotózkodás volt, mindenki megtartotta a két lépés távolságot. Még azok is, akikkel régóta ismertük egymást" – mondta a Blikknek a 2004-es Amerikai GP-n pontot szerző Baumgartner, aki a nagydíjakon a speciális autóban ülve ismerteti meg az utasaival a Forma–1-es érzést. Ezúttal Lleyton Hewitt mellett a Take That együttes egykori frontemberét, Robbie Williamst vitte volna körbe, de a vírus közbeszólt.

Miután a McLaren egyik tagjának pozitív lett a koronatesztje, lefújták a futamot, és még az is felvetődött, hogy senki nem hagyhatja el a helyszínt. Baumgartner végül hazajutott, és önkéntes karanténba vonult. Csak a repülőtéren látta a családját, de azonnal autóba ült, és a vidéki házukba ment.

"Szerencsére teljesen tünetmentes vagyok, az egyetlen gond, hogy lassan telnek a napok, és nagyon várom, hogy újra láthassam a családom. Ugyanakkor tudom, felelősséggel tartozom, nem szabad kockáztatni" – mondta az autóversenyző.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Európa a mozgósítható haderő és bizonyos katonai eszközök tekintetében jelentős mértékben függ az Egyesült Államoktól, a teljes leválás rövid távon nem lehet reális cél – mondta az InfoRádióban Olekszij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány junior kutatója. A biztonságpolitikai szakértő hozzátette: a legnagyobb amerikai függés a kiegészítő eszközöknél figyelhető meg, a logisztikában óriási a lemaradása Európának.

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×