401.37
365.71
73411.75
2024. október 6. vasárnap Brúnó, Renáta
Lionel Messinek, a Barcelona játékosának (j) gratulál csapattársa, Luis Suárez, miután gólt szerzett a labdarúgó Bajnokok Ligája ötödik fordulójában, az F csoportban játszott Barcelona - Borussia Dortmund mérkőzésen Barcelonában 2019. november 27-én.
Nyitókép: MTI/AP/Joan Monfort

Továbbjutott a kilencvenedik percben feltámadó RB Leipzig

A Barcelona nagyon magabiztosan, az RB Leipzig szenvedve bár, de ugyancsak továbbjutott a Bajnokok Ligája tavaszi folytatásába.

Az FC Barcelona hazai pályán rangadót játszott a Borussia Dortmunddal, de a találkozó egyoldalú volt: a katalánok a klub színeiben 700. mérkőzésén pályára lépő Lionel Messi vezetésével könnyedén diadalmaskodtak, az ötszörös aranylabdás egy góllal és két gólpasszal vette ki a részét a 3-1-es sikerből.

A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzignek már egy döntetlen is elég volt a Benfica ellen ahhoz, hogy története során először ott legyen az egyenes kiesés szakaszban, ugyanakkor a portugálok egészen a 90. percig 2-0-ra vezettek. Ekkor Emil Forsberg előbb büntetőből szépített, majd a ráadás hatodik percében megszerezte a történelmi találatot is. A magyar válogatott első számú kapusát a 64. percben le kellett cserélni, miután ütközött a vendégek támadójával, a második gólt szerző Carlos Viníciusszal. Orbán sérülés miatt nem játszott.

A Szoboszlai Dominikkel felálló Salzburg hozta a kötelező győzelmet a Genk otthonában - a magyar válogatott középpályása 80 percet kapott -, és mivel a címvédő Liverpool hazai pályán döntetlent játszott a Napolival, az osztrákok a zárófordulóban a Vörösök ellen akár továbbjuthatnak. Októberben a két csapat liverpooli összecsapása rendkívül látványos 4-3-as angol sikerrel végződött. A Genk elleni összecsapáson újra betalált a norvég Erling Braut Haaland, ezzel a BL történetének első tinédzsere lett, aki sorozatban öt mérkőzésen is eredményes volt.

A Valencia és a Chelsea 2-2-s döntetlent játszott egymással az ötödik forduló hét előtt kezdődött mérkőzésén. A szerdai összecsapás győztese a záróforduló előtt biztosította volna helyét a nyolcaddöntőben, így azonban az utolsó kör dönt majd a továbbjutó helyekről a H csoportban.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, szerdai mérkőzések

E csoport: Liverpool–SSC Napoli 1-1, RC Genk–Salzburg 1-4.

A csoport állása: 1. Liverpool FC 10 pont, 2. SSC Napoli 9, 3. Salzburg 7, 4. Genk 1.

F csoport: FC Barcelona–Borussia Dortmund 3-1, Slavia Praha–Internazionale 1-3.

A csoport állása: 1. FC Barcelona 11 pont (csoportelső, továbbjutott), 2. Internazionale 7, 3. Borussia Dortmund 4. Slavia Praha 2.

G csoport: Zenit–Olympique Lyon 2-0, RB Leipzig–SL Benfica 2-2.

A csoport állása: 1. RB Leipzig 10 pont (továbbjutott), 2. Olympique Lyon 7, 3. Zenit 7, 4. SL Benfica 4.

H csoport: Valencia–Chelsea 2-2, Lille Olympique–AFC Ajax 0-2.

A csoport állása: 1. Ajax 10 pont, 2. Valencia 8 , 3, Chelsea 8, 4. Lille 1.

Az élő közvetítés

A két 18.55-kor kezdődött mérkőzés eredménye: Zenit–Olympique Lyon 2-0, Valencia–Chelsea 2-2. Az oroszok győzelme azt jelenti, hogy Gulácsi Péter csapata már egy döntetlennel is továbbjutó este.

LILLE OSC–AFC AJAX 0-1: Az este első gólja a hollandoké, Hakim Zijes lőtte.

LIVERPOOL–NAPOLI 0-1: Dries Mertens ay leshatárról indulva kiugrott, s éles szögből bevette Alisson hálóját. Három percig vizsgálódtak, aztán a bíró megadta a gólt.

RB LEIPZIG–SL BENFICA 0-1: Eddig ez a vendégcsapatok estéje, Pizzi révén előnyben a portugálok.

SLAVIA PRAHA–INTERNAZIONALE 0-1: Bajnoki formában az Inter, Lautaro Martínez sorozatban a harmadik idegenbeli BL-meccsén is szerzett gólt. Eddig kétszer fordított az ellenfél.

BARCELONA–BORUSSIA DORTMUND 1-0: Luis Suárez megszerezte a vezetést a katalánoknak.

SLAVIA PRAHA–INTERNAZIONALE 1-1: Lukaku gólját nem adták meg, ellenben Tomas Soucek ellenben berúgott egy büntetőt.

BARCELONA–BORUSSIA DORTMUND 2:0: Lionel Messi már csak egy gólra a hétszáztól.

RC GENK–RB SALZBURG 0-2: Egy perc alatt két salzburgi gól, az elsőt Daka, a másodikat Minamino szerezte.

RB LEIPZIG–SL BENFICA 0-2: Vinícius góljával nagyon jóláll a Benfica.

LIVERPOOL–NAPOLI 1-1: Dejan Lovren fejes góljával kiegyenlített a Liverpool.

RC GENK–RB SALZBURG 0-3: Hvang Hi Csan révén már háromgólos előnyben a Salzburg.

BARCELONA–BORUSSIA DORTMUND 3-0:A Camp Nouban már nincsen nyitott kérdés, Antoine Griezmann is a gólszerzők között.

LILLE OSC–AFC AJAX 0-2: Quincy Prones góljával megnyugtató előnyb en a hollandok.

RC GENK–RB SALZBURG 1-3: Samata révén szépítettek a belgák.

SLAVIA PRAHA–INTERNAZIONALE 1-2: Lukaku nagyon fontos gólt szerzett, ha így marad, továbbjutó helyre kerül az Inter.

RC GENK–RB SALZBURG 1-4: Ez a forduló sem múlik el Haaland gólja nélkül.

BARCELONA–BORUSSIA DORTMUND 3-1: Jadon Sancho szépített.

SLAVIA PRAHA–INTERNAZIONALE 1-3: Lautaro Martínez bebiztosította a győzelmet.

RB LEIPZIG–SL BENFICA 1-2: Emil Forsberg tizenegyes-góljával visszatért az esély.

RB LEIPZIG–SL BENFICA 2-2: Óriási! Kiegyenlített az RB Leipzig, újra Forsberg.

Szakértő: 2025-ben jelentős drágulás jöhet a lakáspiacon

Tovább gyorsíthatja az ingatlanok drágulását az a kormányzati bejelentés, amely szerint jövőre az önkéntes nyugdíjmegtakarításokat adómentesen lakáscélra lehet fordítani. A becslések szerint ez a lehetőség 300 milliárd forint extraforrást hozhat a lakáspiacra.
2024.10.07. hétfő, 18:00