72351.87
A 34. Spar Budapest Maraton résztvevői a Lánchídon 2019. szeptember 29-én.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Tarolt a Vasas SC a budapesti maratonon

A férfiaknál Jenkei Péter, míg a nőknél Gyurkó Fanni nyerte meg a 34. Spar Budapest Maraton fő versenyszámát vasárnap.

A kétnapos fővárosi futófesztiválon vasárnap reggel kilenc órakor rajtolt a maraton, amelyen a rendező Budapest Sportiroda tájékoztatása szerint egyéniben Jenkei Péter 2:23:22, míg Gyurkó Fanni 2:42:54 óra alatt teljesítette a 42,195 kilométeres távot. A férfiaknál Jenkei mögött a címvédőként rajthoz állt Csere Gáspár a második, Fehér Márk pedig a harmadik helyen végzett. A nőknél szintén az előző évben győztes lett a második a pécsi Szabó Tünde személyében, míg harmadikként a brit Georgina Fenn (2:56:49 ó) követte Gyurkót.

Budapest, 2019. szeptember 29.
A 34. Spar Budapest Maraton résztvevői a budai alsó rakparton 2019. szeptember 29-én.
MTI/Mohai Balázs
A 34. Spar Budapest Maraton résztvevői a budai alsó rakparton szeptember 29-én. MTI/Mohai Balázs

A maratoni távon magyar bajnoki érmekért is zajlott a küzdelem, a nőknél Ferenc Katalin állhatott még fel a dobogóra. Jenkei a versenyt követően elmondta: nagyon örül első sikerének, amelyet maratoni országos bajnokságon aratott.

"A táv első felében együtt futottam Gáspárral, majd sikerült az élre kerülnöm, de harminc kilométer után egyre nehezebben ment a futás. Így még inkább értékelem a győzelmet" - nyilatkozta a Vasas újdonsült bajnoka.

Gyurkó Fanni kifejtette: a táv során szinte végig egyedül futott, és óra nélkül végig csak önmagára figyelt.

"A pálya vonalvezetése tetszett, jól futható, de a meleg miatt elmaradtam attól az időtől, amire a formám alapján képes lennék. Kíváncsian várom a következő maratoni erőpróbát, négy hét múlva, Frankfurtban" - emelte ki.

A két nap során összesen 30 982 nevezőt regisztráltak a különböző versenyszámokban, vasárnap 5971-en vállalták egyéniben a maratoni távot.

a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Napokon belül távozhat Ukrajna miniszterelnöke, Zelenszkij kész tárgyalni a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Ukrán források szerint Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hamarosan menesztheti az ország második legbefolyásosabb emberét, Denisz Simhal kormányfőt. Mindeközben a frontot ismét elárasztották az orosz Lancet-drónok: szabályosan vadásznak az ukrán páncélosokra. Kijev és az Egyesült Államok is elutasította Orbán Viktor magyar miniszterelnök tűzszüneti javaslatát. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újabb békekonferenciát rendezne, ezúttal Oroszország részvételével. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.