eur:
413.36
usd:
404.02
bux:
81761.77
2025. január 10. péntek Melánia
Monza, 2018. augusztus 31.Sebastian vettel, a Ferrari német versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Olasz Nagydíjának második szabadedzésén a monzai versenypályán 2018. augusztus 31-én. A futamot szeptember 2-án rendezik. (MTI/EPA/Srdjan Suki)
Nyitókép: (MTI/EPA/Srdjan Suki)

Óriási változások készülnek a Forma–1-ben

Jövőre több Forma-1-es versenyhétvégén is a mostanitól eltérő időmérő edzést láthatunk, sőt a sportág vezetői a sprintverseny ötletét is kipróbálnák.

2021-től jelentősen változhatnak a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság szabályai. Az új formula elsősorban az autókat érinti - mondta korábban a SkySportsnak Ross Brawn, a sorozat sportszakmai igazgatója, hozzátéve: októberre kell elkészülniük az új szabályoknak.

"2020-ban néhány futamon kipróbálhatunk variációkat. A főverseny azt hiszem jó, a sprintverseny ötlete pedig érdekes, vagy a kvalifikáció néhány formája is"

– fogalmazott Ross Brawn.

A szakértők több elképzelést is kidolgoztak. Voltak, akik a szombati időmérő edzés helyett egy – Ross Brawn által is említett –

fordított rajtrácsos sprintversenyt tartanának, amiért szintén bajnoki pontok járnának.

Mások az időmérő edzést változtatnák meg, például a Q4 bevezetésével, ahol a legjobb öt futhatna egy-egy kört a rajthelyek elosztásáért.

A 80-90-es években pénteken és szombaton is tartottak egy-egy egyórás időmérő edzést, amelynek legjobb körideje számított, ám egy esős napon a versenyzők nem mentek ki a pályára, és a sorozat is szerette volna kompaktabbá tenni a versenyhétvégéket. Volt időszak, amikor mindenki csak egy mért kört futhatott – ez büntette talán a legjobban a hibákat, jelenleg pedig a három részre bontott időmérő edzést használják, ahol minden blokk után az utolsó néhány versenyző kiesik.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Védelmi szakértő a helyzet összetettségéről: Grönland már most is eléggé amerikai

Védelmi szakértő a helyzet összetettségéről: Grönland már most is eléggé amerikai

Az Egyesült Államok és Grönland maximálisan profitál a jelenlegi együttműködésből. A Dániához tartozó sziget átvétele “rossz üzlet” lenne Donald Trumpnak, aki felszólította Dániát, hogy adja fel a sziget ellenőrzését – mondta az InfoRádiónak a Dán Királyi Védelmi Akadémia szakértője. Jon Rahbek-Clemmensen a rádió londoni tudósítójának nyilatkozott. Kiderült, miért nyer Washington a mostani helyzettel úgy, hogy "nem kell állnia a számlát", illetve hogy milyen botrányok voltak korábban abból, hogy Amerika vagy Dánia rosszul bánt Grönlanddal – elég csak a fogamzásgátlós ügyre gondolni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.10. péntek, 18:00
Kőrösi Csaba
a Kék Bolygó Alapítvány stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×