392.79
363.52
72215.2
Gangl Edina (k) a női vízilabda torna negyeddöntőjében, a Magyarország - Olaszország mérkőzésen a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 22-én. A magyar válogatott 7-6-ra győzött.

Feltartóztathatatlannak bizonyult Spanyolország

Nem sikerült megállítani a spanyolokat, vb-bronzmeccset játszhat a magyar válogatott a kvangdzsui vizes-világbajnokság női vízilabdatornáján Ausztrália ellen. A végeredmény 16-10 oda.

2019.07.24. 11:07

Magyar-spanyol 11.30

Jó napot kívánunk!
Közép-európai idő szerint 11.30-kor a negyeddöntőben Hollandiát leforrázó spanyolokkal meccsel a vizes-vb női pólótornájának döntőjébe jutásért Bíró Attila válogatottja.
A feladat nem egyszerű, a spanyolok 6-1-es első negyedet követően, gyakorlatilag a "vízen járva" kerültek velünk szembe. Ráadásul a tornán veretlenek Koreában, a rangosabb ellenfelek közül Hollandia mellett Görögországot is simán (10 gól különbséggel) legyőzték.
Idén a két válogatott még nem játszott egymás ellen, tavaly - nagyjából egy évvel ezelőtt - 12-6-ra az ibériaiak nyertek, másik két 2018-as találkozónkon szintén Keszthelyi Ritáék lehettek szomorúak, 2017 decemberében egy Világliga-selejtezőn sikerült győzni utoljára, egyetlen gólocskával.
A fogadóirodáknál is most érdemes a magyarokra tenni, egyes helyeken négyszer annyi pénzt lehet nyerni a bátraknak, mint a papírformára, vagyis a spanyol sikerre tippelőknek. A magyar csapat mindazonáltal az elődöntőbe jutással már elérte a minimális szakmai célt, könnyeden játszhat.
Lássuk tehát a medvét!

2019.07.24. 11:30

Kezdés

A himnuszokat követően a magyarok kék, a spanyolok fehér sapkában ugrottak medencébe, túl sok néző nincs a nyitott uszodában.

2019.07.24. 11:33

I. negyed

1. perc: az első ráúszást követően miénk a labda. Máris lövünk egy gólt, de nem adják meg. Gyöngyössy ANikó ellen kontra. A túloldalon Gangl Edina véd.

2019.07.24. 11:34

I. negyed

2. perc: kihagyott magyar emberelőny után spanyol ötméteres, Gangl beleér, de bent van. (0-1). Keszthelyi Rita válaszul csak kapufáig jut.

2019.07.24. 11:36

I. negyed

3. perc: egy spanyol kapufát követően nem hozzánk kerül a labda, majd Tarrago rövid játszadozást követően bedobja a másodikat, az elsőt is ő lőtte (0-2).

2019.07.24. 11:37

I. negyed

4. perc: Rybanska harcol ki ötöst, amit Keszthelyi Rita értékesít (1-2). Ez a 100. válogatott gólja.

2019.07.24. 11:39

I. negyed

4. perc: magyar egyenlítés! 2-2, Leimeter Dóra!

I. negyed

5. perc: most a spanyolok gólját érvénytelenítik, majd a folytatódó spanyol támadást sikerül jól kivédekezni. Elöl Keszthelyi most hibáz.

2019.07.24. 11:41

I. negyed

5. perc: újabb spanyol büntető, Espar révén 2-3.

2019.07.24. 11:42

I. negyed

6. perc: elöl újabb magyar pontatlankodás, majd a vállalkozó Horváth Brigittát majdnem megfojtják. Joduth Forca pedig gyors támadás végén 4-2-re igazítja az eredményjelző számait.

2019.07.24. 11:43

I. negyed

7. perc: nem megy a lövés, a védés most igen, Gangl szedi össze a labdát blokk után, marad a 2-4.

2019.07.24. 11:44

I. negyed

8. perc: Szilágyi Dorottya pattint fölé, egy támadásnyi idő hátra a negyedből.

2019.07.24. 11:46

I. negyed

8. perc: Tarrago harmadik góljával zárul a negyed, Illés Anna blokkoló keze alatt húz be a labda. A hihetetlenül kevés idő alatt azért Leimeter még gyorsan válaszolni tud. 3-5, vége a negyednek. Nem sűrűn játszik ilyen szoros nyitónegyedet a spanyol csapat. Ismert, Hollandia ellen 6-1-re húztak el.

2019.07.24. 11:49

II. negyed

1. perc: most a spanyoloké a labda a ráúszás után. Emberelőny, Tarrago negyedik góljával 3-6.

2019.07.24. 11:50

II. negyed

2. perc: Rebecca Parkes találatával 4-6, de azonnal jön a spanyol válasz, 4-7.

2019.07.24. 11:52

II. negyed

Magyar kapuscsere, Magyari Alda Gangl helyén.

II. negyed

3. perc: Szilágyi betalál, de nem adják meg, marad a 4-7.

2019.07.24. 11:53

II. negyed

4. perc: Leimeter Dóra emberelőnyből! 5-7

2019.07.24. 11:55

II. negyed

5. perc: fojtogató spanyol kettős emberelőny, Espar révén 5-8.

2019.07.24. 11:56

II. negyed

5. perc: Gurisatti Gréta a rövidbe, Forca mellől 6-8!

2019.07.24. 11:57

II. negyed

6. perc: center elleni szabálytalanságért ötméteres, 9-6 oda.

2019.07.24. 11:58

II. negyed

6. perc: már néggyel vezetnek, emberelőnyben Leiton centerből talál be Magyarinak.

2019.07.24. 11:59

II. negyed

7. perc: Gyöngyössy Anikó centerből csavarból szépít, 7-10.

2019.07.24. 12:00

II. negyed

7. perc: ritka pillanat, 2-2 elrontott támadás.

2019.07.24. 12:01

II. negyed

8. perc: magyar góllal zárul a félidő, Gurisatti jár túl Ester eszén, 8-10. Van remény!

2019.07.24. 12:06

III. negyed

1. perc: ráúszás, a miénk! Centerezés után nincs kiállítás, oda a helyzet.

2019.07.24. 12:08

III. negyed

2. perc: A spanyoloké az első találat, 8-11.

2019.07.24. 12:09

III. negyed

3. perc: máris újabb magyar kapuscsere, de már 8-12-nél. Semmi nem jön össze.

2019.07.24. 12:10

III. negyed

3. perc: Leimeter Dóra fél méterrel lő mellé...

2019.07.24. 12:11

III. negyed

4. perc: végre egy kimaradó spanyol helyzet, és még egy, de mindkétszer övék a lepattanó, harmadszorra már nem.

2019.07.24. 12:12

III. negyed

5. perc: Csabai Dóra lövése után nem hiába reklamál minden magyar sarokdobást. Keszthelyi pedig befejezi. 9-12.

2019.07.24. 12:13

III. negyed

6. perc: Forca negyedik gólja, 9-13.

2019.07.24. 12:15

III. negyed

7. perc: újabb elpuskázott lehetőség után Ortiz a meccs eddigi legszebb góljával beállítja az eddigi legnagyobb különbséget. 9-14.

2019.07.24. 12:16

III. negyed

7. perc: az "ezredik" kihagyott magyar emberelőny, lövésig sem jutunk el. Szerencsére a spanyolok is elügyetlenkedik nagy helyzetben.

2019.07.24. 12:17

III. negyed

8. perc: Rybanska gyenge kísérlete után a spanyolok még megkínálják Gangl Edinát, de marad a 9-14 a zárónegyed előtt. 31 kapuralövés eddig spanyol részről, ez másfél meccsnyi.

2019.07.24. 12:20

IV. negyed

1. perc: ráúszásban 3-1-re mi nyertünk, de hiába, megint oda az első támadás.

2019.07.24. 12:22

IV. negyed

2. perc: addig labdáznak Penáék, amíg meg nem unják és be nem lövik (9-15). Ez eldőlt...

IV. negyed

Magyar időkérés.

2019.07.24. 12:24

IV. negyed

2. perc: magyar harciasság, két visszapattanó is van, ha már nincs gól. Gurisatti Gréta rontja el utoljára.

2019.07.24. 12:25

IV. negyed

3. perc: teljesen üresen hagyott spanyol center, Garcia, és 16-9 már oda.

2019.07.24. 12:27

IV. negyed

4. perc: spanyol kapufa után magyar emberelőny, és magyar kapufa centerből. Semmi nem megy be...

2019.07.24. 12:28

IV. negyed

5. perc: ugyanaz a figura még egy magyar emberelőnynél, hasonlóan rossz befejezéssel. Még mindig 9-16.

2019.07.24. 12:29

IV. negyed

5. perc: Leimeter most dühből, 10-16.

2019.07.24. 12:30

IV. negyed

6. perc: a tét nélkülivé vált meccsen folyamatosan hagyják ki a helyzeteket a felek. Még kér egy időt Bíró Attila.

2019.07.24. 12:32

IV. negyed

7. perc: majdnem verekedésbe kezdünk egy kihagyott emberelőny után, de erre végül nem kerül sor.

2019.07.24. 12:34

IV. negyed

8. perc: egy emberelőnyös szituáció első passzát is elrontjuk majdnem, de végül simán kiszorítják a pontatlanul passzolgató magyarokat. Lecsorognak az utolsó másodpercek, Spanyolország a vb-döntős és az olimpiai kvótás, Magyarország Ausztráliával találkozik a bronzmérkőzésen. Ki lehet még jutni az olimpiára máshogyan is.

Feledy Botond: akár a harmadik legnagyobb frakció is lehet a Patrióták Európáért

Több párt érdeke, hogy az Európai Parlament kitolja a frakciók bejelentésének időpontját. Eredetileg július 4. éjfélkor jár le az informális határidő, az EP alakuló ülésére pedig július közepén kerülhet sor – mondta Feledy Botond. Arra is felhívta a figyelmet, hogy egy frakció megléte és a létszáma meghatározza azt, hogy pénzügyi forrásokban, pozíciókban, felszólalásokban milyen erőt képviselhet majd az Európai Parlamentben.