392.6
362.16
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Manchester, 2018. április 9.Pep Guardiola, a Manchester City spanyol vezetőedzője sajtóértekezletet tart Manchesterben 2018. április 9-én, egy nappal a Liverpool elleni Bajnokok Ligája negyeddöntő visszavágója előtt. (MTI/EPA/Nigel Roddis)
Nyitókép: MTI/EPA/Nigel Roddis

A BL-történelem egyik legjobb meccsén esett ki a Manchester City

A Liverpool idegenben is simán megverte a Portót, s a Barcelonával játszik az elődöntőben. A Tottenham szenzációs mérkőzésen, idegenben szerzett gólokkal ugyancsak elődöntős lett, miután „csak” 4-3-ra kapott ki a Manchester Citytől, s az Ajaxszal találkozik majd. Vége Guardiola csapata négytrófeás álmainak.

2019.04.17. 20:54

FC Porto–Liverpool 0-0

A két kezdő összeállítás. FC Porto: Casillas – Militao, Felipe, Pepe, Telles – Corona, Danilo – Herrera, Brahimi, Otavio – Marega. Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Milner, Wijnaldum – Salah, Mané, Origi.

2019.04.17. 21:00

Manchester City–Tottenham 0-0

A két kezdő tizenegy. Manchester City: Éderson – Walker, Kompany, Laporte, Mendy – De Bruyne, Gündogan, David Silva – Bernardo Silva, Agüero, Sterling. Tottenham: Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Sissoko, Erikssen, Wanyama – Moura, Szon, Alli.

2019.04.17. 21:07

Manchester City–Tottenham 1-0

Máris ledolgozta a City a hátrányát, De Bruyne keresztbe vitte a labdát, kiugratta a bal szélen üresen maradó Raheem Sterlinget, s a nagy formában lévő csatár magabiztosan kilőtte a bal alsó sarkot. Összesítésben 1-1, hosszabbításra állnak – de még csak a negyedik percben járunk.

2019.04.17. 21:10

Manchester City–Tottenham 1-1

Ám a Spurs azonnal megszerezte a nagyon fontos idegenbeli gólt. Laporte hibája után Szon középen ziccerbe került, s nem hibázott. 2-1-re vezet összesítésben a Tottenham.

2019.04.17. 21:13

Manchester City–Tottenham 1-2

Döbbenetes: Laporte újabb hibája után újabb Spurs-gól, ezúttal is Szon szerezte.

2019.04.17. 21:14

Manchester City–Tottenham 2-2

Lehet-e még fokozni: tíz perc alatt itt a negyedik gól! Bernardo Silva lövése megpattant Danny Rose-on, s besurrant a labda a bal alsó sarokba. Összesítésben 3-2-re vezet a Tottenham, a Citynek két további gól kellene a továbbjutáshoz.

2019.04.17. 21:24

Manchester City–Tottenham 3-2

Már kezdtünk csodálkozni, hogy tíz perce nem esett gól. De Bruyne újabb jó labdával szolgálta ki Sterlinget, aki a balszélső helyéről könnyű gólt lőtt. A több idegenben lőtt góllal még mindig a Tottenham áll jobban.

2019.04.17. 21:36

FC Porto–Liverpool 0-1

Les volt, vagy nem? Megnézték videóról is, aztán megszületett a verdikt: Sadio Mané gólja szabályos, így vezet a Liverpool – összesítésben már 3-0-ra. A Portónak nagyjából egy óra alatt négy gólt kellene lőnie a „vörösöknek”.

2019.04.17. 21:43

Cserélt Pochettino, a megsérült Sissoko helyére Llorente került.

2019.04.17. 21:45

A dél-koreai Szon közel járt a mesterhármashoz, de a labdája a bal kapufa mellett landolt.

2019.04.17. 22:09

De Bruyne 17 méteres szabadrúgása a kapu fölé szállt. Egy perccel később Sterling közeli lövését Lloris kivédte.

2019.04.17. 22:14

Lloris újabb bravúrja, De Bruyne lövését védte.

2019.04.17. 22:21

Manchester City–Tottenham 4-2

Az egyik oldalon kimaradt a helyzet, Llorente fejesét védte Éderson, a másikon Kun Agüero megszerezte csapata negyedik gólját, így 150 percnyi játék után először, továbbjutásra áll a City.

2019.04.17. 22:22

Guardiola törekszik a biztonságra, Fernandinho beállt a középpáyára David Silva helyett.

2019.04.17. 22:29

FC Porto–Liverpool 0-2

2018 után 2019-ben is BL-elődöntős lesz a Liverpoool FC, az egyedüli csapat, amely mind a két idényben eljutott a legjobb négybe. Mohamed Salah gólt szerzett Portóban, összesítésben 4-0. Egy fél félidő alatt ötöt kellene rúgnia a portugáloknak.

2019.04.17. 22:32

FC Porto–Liverpool 1-2

Egy az ötből? Attól azért még messze vagyunk. Mindenesetre Militao fejesével szépített a Porto, összesítésben 1-4.

2019.04.17. 22:36

Manchester City–Tottenham 4-3

Miközben a City uralta a játékot, LLorente a City hálójába juttatta a labdát. Megnézték a VAR-ral, Cakir kiment, hogy a maga szemével lássa, hogy maga döntsön. A török nagyon nehezen döntött, két percig nézte a felvételt, aztán gólt ítélt. Ismét a Tottenham áll továbbjutásra. Negyedórája maradt a Citynek, hogy megmaradjon a négyes reménye.

2019.04.17. 22:43

FC Porto–Liverpool 1-3

Beállt Roberto Firmino, s szerzett is egy gólt, Henderson beadása után. Összesítésben 5-1.

2019.04.17. 22:44

Az utolsó esély, Leroy Sané is pályán.

2019.04.17. 22:45

Gündogan kiszorított helyzetből bár, de három méterről vágta a kapu fölé a labdát.

2019.04.17. 22:47

FC Porto–Liverpool 1-4

A Pool nem viccel, Virgil van Dijk is szerzett gólt. Összesítésben 6-1. Ez a végeredmény.

2019.04.17. 22:54

A Manchester City gólt szerzett, Sterling egy pazar akció végén gólt lőtt. Guardiola ugrált, Pochettino magába roskadt. A Manchester City hívei ünnepeltek, a Spurs drukkerei zokogtak. Aztán minden megfordult, a VAR segítségével, les miatt, Cakir érvénytelenítette a gólt. Vége. Továbbjutott a Tottenham.

2024.07.08. hétfő, 18:00