395.06
367.72
71616.17
2024. július 2. kedd Ottó
Bíró Attila, a magyar válogatott szövetségi kapitánya magyaráz a játékosoknak a barcelonai vízilabda Európa-bajnokság női tornájának csoportkörében Törökország ellen játszott mérkőzésen 2018. július 15-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Horrormeccsen kapott ki Oroszországtól a Bíró-hölgykoszorú

A magyar női vízilabda-válogatott az elődöntőben kikapott az orosz csapattól, így vasárnap a bronzéremért játszhat az Európa Kupa hatcsapatos döntőjében, Torinóban.

Felváltva vezettek a csapatok, ám rendre csupán egy góllal. Ez a helyzet először a harmadik negyedben változott, amikor az oroszok kétgólos előnyre tettek szert (10-8), majd elléptek 12-9-re. A magyar válogatott nem adta fel, a végül öt találatig jutó csapatkapitány, Keszthelyi Rita vezérletével a játékrész végére minimálisra csökkentette hátrányát (13-12).

A befejező nyolc percben minden orosz gólra érkezett megfelelő magyar válasz, így bő három perccel a vége előtt Keszthelyi 15-14-re alakította az állást, de az egyenlítés már nem jött össze.

Az Európa Kupából az első három jut a világliga júniusi szuperdöntőjébe, melynek Budapest ad otthont, így annak a magyar válogatott automatikus résztvevője. A nyári torna győztese szerez elsőként kvótát a 2020-as tokiói olimpiára.

A bronzmeccsre vasárnap 15 órakor kerül sor az olasz válogatottal.

Eredmény, elődöntő:
Oroszország-Magyarország 15-14 (4-3, 4-4, 5-5, 2-2)
a magyar góldobók: Keszthelyi 5, Parkes 3, Szücs, Gurisatti 2-2, Csabai, Szilágyi 1-1

2024.07.02. kedd, 18:00
Yann Caspar
a Matthias Corvinus Collegium Európai Tanulmányok Műhelyének kutatója
Sziget: a magyarok vásároltak legnagyobb arányban Early Bird bérleteket

Hat hét múlva, 2024. augusztus 7-én, szerdán startol el az idei Sziget, és augusztus 12-én, hétfőn ér véget a bulisorozat a Hajógyári-szigeten. Az elővételes hetijegyek jelenleg 142 900 forintért kaphatók, és a szervezők ígérete szerint az italokat, ételeket jórészt a tavalyi áron lehet majd megvásárolni. A pandémia miatt tartott kétéves kényszerszünet után a fesztivál sok szempontból megújult: a szervezőknek idén kiemelt célja, hogy alacsonyan tartsák az árakat. Így, ha a minimálbérhez viszonyítunk, arányaiban akkora kiadást jelenthet 2024-ben a Szigeten bulizni, mint 2008-2010 környékén – számolta ki a Pénzcentrum.