393.65
364.56
71901.44
Kozák Danuta mutatja egyesben, párosban és négyesben nyert aranyérmét a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokságon 2018. augusztus 26-án.
Nyitókép: MTI Fotó: Kovács Tamás

Kilenc magyar érem a kajak-kenu vb-n, Kozák Danuta triplázott

A magyar versenyzők kilenc érmet, hat aranyat, egy ezüstöt és két bronzot gyűjtöttek a portugáliai Montemor-o-Velhóban vasárnap zárult kajak-kenu világbajnokságon, ezzel az éremtáblázat második helyén zártak. Az olimpiai számokat tekintve 3-1-1 volt a dobogós mérleg, az ötszörös ötkarikás bajnok Kozák Danuta pedig szülés után visszatérve triplázott a vb-n.

Az első döntős napon, pénteken két arany és egy bronz jutott a magyaroknak. A kajakozó Bodonyi Dóra az 1000 méteres egyes versenyben győzött magabiztosan, majd a 29. születésnapját éppen aznap ünneplő Csipes Tamara és Medveczky Erika duója ugyancsak ezen a távon lett első. A harmadik magyar érmet a szintén kajakozó Nádas Bence szerezte 500 egyesben.

Szombaton három arany volt a magyar mérleg. Kozák kislánya tavalyi születése után parádésan tért vissza a vb-mezőnybe, előbb 500 méter egyesben, majd egy órával később Kárász Annával 500 párosban utasította maga mögé a mezőnyt. A Balaska Márk, Birkás Balázs kajakozó duó is nagyszerűen teljesített, 200 méteren győzött, ezzel megvédte címét.

Vasárnap kora délután egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet gyűjtöttek a versenyzők, mindhárom dobogós hely olimpiai számban és 500 méteren született. A női kajaknégyes, Kárász, Kozák, Medveczky és Bodonyi óriási csatában szerezte meg az első helyet, míg Balla Virág és Takács Kincső a kenu kettesek versenyében lett második. A harmadik hely a férfi kajaknégyes - Tótka Sándor, Dudás Miklós, Molnár Péter és Kuli István - nevéhez fűződött.

A integrált paraversenyekben is született egy magyar érem Suba Róbert révén, aki másodikként zárt a KL1-es kategória döntőjében, 200 méteren.

Éremtáblázat

(arany ezüst bronz)

Csak a nagy rivális németek tudták megelőzni Hüttner Csaba szövetségi kapitány csapatát.

Svédország - - 1

Megjegyzés: női C-1 200 méteren két bronzérmet osztottak ki.

Az eddigi világbajnokságok magyar éremtermése

A magyar versenyzők az eddigi kajak-kenu világbajnokságokon 205 arany-, 153 ezüst- és 135 bronzérmet szereztek. A válogatott a 2006-os szegedi vb-n szerepelt a legeredményesebben, akkor 12 elsőséggel zárt.
Jövőre Szegeden rendezik a vb-t, amely a 2020-as tokiói olimpia kvalifikációs versenye is lesz.

Órákkal az Árpád hídi autós tragédia előtt engedte el a rendőrség az ámokfutót
"Nem álltak fenn az őrizetbe vétel feltételei"

A férfi ellen szerda reggel kábítószer birtoklása miatt indult büntetőeljárás, de szabadon engedték, éjszaka ellopott egy taxit, és tömegbalesetet okozott az Árpád hídon.
2024.07.04. csütörtök, 18:00